REKLAMA

Tomasz Siemoniak skomentował wypowiedź Budki: Nie ma co robić burzy

 • Autor: PAP/AT
 • 30 sierpnia 2017 09:17
Tomasz Siemoniak skomentował wypowiedź Budki: Nie ma co robić burzy Jeśli rządzący popełniają błędy to nie widzę przeszkody, żeby o tym mówić - mówi polityk PO (Tomasz Siemoniak fot.youtube.com)

Nie należy wzywać Unii do żadnych ultimatów, ja się obawiam, że po prostu bez żadnego wzywania będziemy obserwowali tydzień po tygodniu osłabianie pozycji Polski i to będzie się przekładało na interesy Polaków - ocenił  wypowiedź Borysa Budki w niemieckiej prasie wiceszef PO Tomasz Siemoniak

• Borys Budka w wywiadzie dla "Die Zeit" wezwał UE do zastosowania ultimatum wobec Polski.

• Wypowiedź Borysa Budki w niemieckiej prasie potraktowano bardzo instrumentalnie - uważa Siemoniak.

• Telewizja państwowa zrobiła z tego jakąś wielką historię, a cała sprawa to burza w szklance wody - ocenił.

Siemoniak pytany w radiu TOK FM o słowa wiceszefa Platformy Borysa Budki z wywiadu dla "Die Zeit", w którym wezwał on UE do zastosowania ultimatum wobec Polski stwierdził, że nie ma co robić z tej wypowiedzi takiej burzy.

"Potraktowano to bardzo instrumentalnie, telewizja państwowa zrobiła z tego jakąś wielką historię. Ja myślę, że i ten kontekst wewnątrz Platformowy i cała sprawa jest taką wielką burzą w szklance wody. Ja uważam, że nie należy wzywać Unii do żadnych ultimatów, ja się obawiam, że po prostu bez żadnego wzywania będziemy obserwowali tydzień po tygodniu osłabianie pozycji Polski i to będzie się przekładało na interesy Polaków" - podkreślił Siemoniak.

Czytaj też: Konflikt w PO? Pozycja Borysa Budki irytuje Grzegorza Schetynę

Na uwagę, że nawet ci Polacy, którzy nie popierają obecnej władzy, nie lubią jak źle mówi się o Polsce poza jej granicami, polityk PO powiedział, że politycy PiS-u także udzielają wywiadów w mediach zagranicznych.

Zapytany, czy nie ma poczucia, że w mediach zachodnich należy rozmawiać nieco inaczej niż w mediach krajowych, Siemoniak odpowiedział, że w mediach zagranicznych "trzeba brać pod uwagę to, że zagraniczny czytelnik ma trochę mniejszą wiedzę lub nie zna całego kontekstu". "Trzeba zawsze patrzeć na interes Polski i dobrze o Polsce mówić. Natomiast jeśli rządzący popełniają jakieś błędy, to ja nie widzę tutaj żadnej przeszkody w tym, żeby o tym mówić" - podkreślił Siemoniak.

"Oczywiście lojalność wobec Polski, państwa polskiego, obowiązuje, natomiast nie jest tak, że żyjemy w jakimś odizolowanym świecie i zagraniczne media, obserwatorzy, politycy nie są w stanie się sami zorientować co do sytuacji w Polsce" - dodał polityk PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • naraka 2017-08-30 11:38:07
  Do :-): Nie potrafisz poprawnie napisać odpowiedzi do czyjegoś komentarza i go właściwie zaadresować a twierdzisz, że PiS jest "rakiem". Rakiem, na garbie Polski i Polaków, są właśnie tacy jak ty, którzy nie umieją nawet się podpisać a próbują wszystkimi "rządzić". Do budy !!!
 • NaPochybelPo 2017-08-30 11:09:20
  Do wszystkich oszołomów i idioty z uśmiechniętym emotikonem. Pewnie były ubek. NIKT w tym kraju nie łamie konstytucji napisanej pod dyktando cimoszewicza, kalisza i kwaśniewskiego. Jak wygląda podporządkowanie kraju jednej partii widzieliśmy wszyscy w ostatnich ośmiu latach. Do tego jeszcze mieli prezydenta na sznurku wsi. PRO CIVILI Bronek! Komentowanie bredni o dyktaturze szkoda nawet komentować. Potrzebna jest wyraźnie wizyta u specjalisty
 • :-) 2017-08-30 10:45:11
  Do NaPochybelPo: Wszą jesteś ty bo popierasz łamanie konstytucji i próby podporządkowania kraju jednej partii. Żaden zdrowy organizm nie może tolerować raka jakim jest PIS. Trzeba go wyciąć, zniszczyć w inny sposób albo organizm czeka śmierć. Żaden demokratyczny kraj nie zgodzi się na bycie w sojuszu z innym, który wprowadza dyktatorskie metody rządów.
 • NaPochybelPo 2017-08-30 10:03:07
  Siemioniak nie widzi problemu w wypowiedzi budki który jak to ujął wskazywał niemcom tylko błędy które popełniają rządzący. Wszyscy oprócz siemioniaka widzieli i słyszeli że ta łysa wesz wzywała unie do nakładania sankcji na Nasz kraj a ten sobie ot tak mówi że to mały pikuśREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA