REKLAMA

Tomasz Siemoniak uzasadniał "totalność" opozycji PO wobec PiS

 • Autor: GP
 • 29 lutego 2016 09:59
Tomasz Siemoniak uzasadniał "totalność" opozycji PO wobec PiS Tomasz Siemoniak, poseł PO, minister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz. (fot.:twitter.com/TomaszSiemoniak)

• Tomasz Siemoniak stwierdził, że PO musi walczyć o demokrację w Polsce.
• Polityk tłumaczył, że przy rządach PiS, które są w ocenie opozycji zagrożeniem dla procedur demokratycznych, opozycja musi działać inaczej niż do tej pory od roku 1989.
• W kwestii piątkowych (26 lutego) zmian w kierownictwie PO Siemoniak tłumaczył dlaczego Cezary Grabarczyk został usunięty z zarządu Platformy.

Tomasz Siemoniak precyzował pojęcie "opozycji totalnej" na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia. W wywiadzie udzielonym stacji w poniedziałek (29 lutego) odnosił się do obrony demokracji, jako celu PO na najbliższe lata.

- Mamy do czynienia z władzą totalną - mówił o polityce rządu PiS były minister obrony narodowej - i opozycja musi być totalna. Potrzebujemy innych działań niż w Polsce przez ostatnie 26 lat. Musimy pokazywać to co złego robi PiS. (...) Będziemy aktywnie bronić demokracji, wzywać do przestrzegania zasad i mobilizować opinię publiczną. To są zupełnie nowe wyzwania.

Polityk zaznaczał, że w czasie rozmów z Polakami PO otrzymuje informacje o konieczności aktywności. Nawiązując do hasła "polityki miłości" Siemoniak konstatował, że jej czas minął. Platforma w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne będzie "bronić Polski przed PiS-em."

Przeczytaj też: Polska, a zmiany na kolei autorstwa UE

- Chcemy budować szeroki front społeczny sprzeciwu - dodawał w dalszej części programu Siemoniak, który od piątku (26 lutego) jest członkiem zarządu krajowego PO.

O samych zmianach w kierownictwie partii mówił:

- Nowy przewodniczący (Grzegorz Schetyna - red.) ma prawo zmienić kształt władz, a rada krajowa ocenia jego propozycje. (...) zwracam uwagę, że pani premier Ewa Kopacz jest pierwszą przewodniczącą PO, że Hanna Gronkiewicz-Waltz, Bogdan Borusewicz są wiceprzewodniczącymi - po tych słowach zaprzeczył istnieniu frakcji w PO. O usunięciu Cezarego Grabarczyka z kierownictwa partii powiedział, że winą musi być brak porozumienia miedzy byłym ministrem infrastruktury, a nowym szefem PO.

Tomasz Siemoniak uzasadnił też swoje ostatnie dobre oceny działania MON pod kierownictwem Antoniego Macierewicza, w tym decyzję o wystąpienie do prezydenta z wnioskiem pośmiertnego awansowania Ryszarda Kuklińskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • dobra zmiana 2016-02-29 15:11:41
  Do wdzivny: cwaniak , nieudacznik odsunięty od przywilejów i dobrobytu tylko takie bzdury wypisuje i dzieli Polaków , zresztą wszyscy od PO - razem z tobą jesteście siebie warci , idźcie do pośredniaka jak przeciętni Polacy , nadajecie się tylko jak jadaczki do donoszenia na swój kraj , jesteście anty- patriotami , więc zamknijcie wreszcie swoje zamożne i majętne jadaczki .
 • wdzivny 2016-02-29 14:48:19
  Dziwne, bo o gorszym sorcie Polaków, tych co nie głosowali na PiS, to chyba nie mówili przeciwnicy PiS, nie wspomnieć już o innych epitetach głoszonych przez słuchaczy Trwam, czy radia Maryja. A o rodzaju preferowanej wąadzy przez PiS wiemy już z poprzedniego ich dwuletniego rządzenia.
 • spragniony123 2016-02-29 13:07:55
  Totalna opozycja oznacza kwestionować wszystko co PiS chce zmienić .Obrona demokracji to nic innego jak obrona systemu postkomunistycznego. Za rządów PO demokracja była tylko z nazwy a przykładem są media które zajmowały się ogłupianiem społeczeństwa oraz totalnym opluwaniem opozycji a tym samym części społeczeństwa które ,opluwanie,trwa nawet dziś mówiąc o wyborcach że są ciemniakami, głupcami bo nie właściwie głosowali .To nie jest opozycja to są zawodowi opluwacze wszystkiego co nie kojarzy się z POREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA