REKLAMA

Tomasz Siemoniak wycofał się z walki o fotel szefa PO

  • Autor: PAP/GP
  • 31 grudnia 2015 09:57
Tomasz Siemoniak wycofał się z walki o fotel szefa PO Były minister obrony narodowej w rządzie Donalda Tuska i Ewy Kopacz zrezygnował z walki o przywództwo w PO (fot. facebook.com)

Tomasz Siemoniak zrezygnował z ubiegania się o stanowisko przewodniczącego PO, wezwał swych zwolenników do wspierania Grzegorza Schetyny. Na czwartkowej, wspólnej konferencji prasowej Siemoniak i Schetyna zadeklarowali współpracę.

- Rezygnuję z kandydowania, dziękuję wszystkim tym, którzy mnie wspierali - powiedział Siemoniak. Podkreślił, że dziś inne sprawy są ważniejsze, i politycy PO powinni działać razem.

- Proszę, by wszyscy, którzy mnie wspierali, wspierając mnie uznali, że należy zagłosować na Grzegorza Schetynę - powiedział Siemoniak.

Schetyna powiedział, że nadzwyczajna sytuacja związana z działaniami PiS m.in. wokół Trybunału Konstytucyjnego, zmian w tzw ustawie medialnej i ustawie o służbie cywilnej, wymaga specjalnych kroków. Siemoniak ocenił, że demokracja jest w stanie krytycznym.

Walka po przegranych wyborach parlamentarnych

- Chcemy być razem, chcemy zamknąć i zakończyć podziały i konkurencję. Tym sygnałem chcemy pokazać, że jesteśmy razem, że PO jest wspólna. Ja zostaję przewodniczącym PO, moim najbliższym współpracownikiem Tomasz Siemoniak i razem bierzemy odpowiedzialność za Platformę - powiedział Schetyna.

Siemoniak podkreślił z kolei, że o takiej decyzji zdecydowała długa nocna rozmowa wczoraj i przekonanie, że w nadzwyczajnej sytuacji musimy działać nadzwyczajnie.

- Razem ruszamy w Polskę i razem działamy. Dzisiaj nie ma ważniejszej sprawy niż obrona demokracji w Polsce i tu potrzeba zgody - oświadczył Siemoniak. Jak dodał, jest to decyzja w interesie kraju.

Wybory na szefa PO, które w tej partii są bezpośrednie, mają zakończyć się - jak powiedział Schetyna - 20 stycznia, a 22 stycznia mają zostać ogłoszone ich wyniki.

- Informacje o tym, kto będzie nowego przewodniczącym PO przekaże komisja wyborcza. To pewnie odbędzie się 22 stycznia - dodał.

Schetyna powiedział, że fakt iż Siemoniak zrezygnował z ubiegania się o stanowisko szefa Platformy oznacza, iż on sam jest "jedyny na placu boju".

- Wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że będę przewodniczącym PO - powiedział Schetyna. - Tak ustaliliśmy, że Tomasz wycofuje swoją kandydaturę prosząc swoich zwolenników o głosowanie na mnie - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Niki 2015-12-31 10:49:00
    Brawo! Zawsze uważałem, że jest to wybitny polityk. Może kiedyś zostanie prezydentem? PS. Nie jestem zwolennikiem Platformy - chłodnym okiem patrzę na całą scenę polityczną.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA