REKLAMA

"Tornister Pełen Uśmiechów". Para Prezydencka przyłączyła się do akcji Caritas

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 sierpnia 2016 11:08

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego para prezydencka po raz kolejny włączyła się w akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”.

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przygotowali sześć wyprawek szkolnych dla dzieci wraz z imiennymi dedykacjami. Trafią one między innymi do 11-letniej Wiktorii i 12-letniego Filipa – rodzeństwa wychowywanego w rodzinie zastępczej.

Jak przypomina Kancelaria Prezydenta, ogólnopolska akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów” jest odpowiedzią na finansową trudność wielu polskich rodzin w przygotowaniu szkolnych wyprawek. Koszt wyprawki waha się od 500 do 1000 zł, co stanowi szczególne wyzwanie dla rodzin wielodzietnych, które najczęściej utrzymywane są z pracy jednego z małżonków.

- Bardzo zależy nam na tym, aby 1 września wszystkie dzieci z uśmiechem poszły do szkoły  powiedziała pierwsza dama.

- W tych tornistrach są nie tylko przybory szkolne, przede wszystkim, jest w nich energia, która młodym ludziom, którym nie zawsze dobrze się żyje, którym nie zawsze los sprzyja, pomoże w tym, żeby dobrze się uczyć - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent zachęcił Polaków do przyłączenia się do tej akcji. Można to zrobić do jeszcze 28 sierpnia. Szczegóły akcji na stronie Caritas: http://tornister.caritas.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA