REKLAMA

Troje posłów Nowoczesnej zawieszonych w prawach członków partii

  • Autor: PAP/JS
  • 10 kwietnia 2017 21:11
Troje posłów Nowoczesnej zawieszonych w prawach członków partii Zawieszenie posłów nastąpiło zgodnie z artykułem statutu Nowoczesnej (fot.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski)

Posłowie Joanna Augustynowska, Marta Golbik i Grzegorz Furgo zostali zawieszeni w prawach członków Nowoczesnej – wynika ze źródeł zbliżonych do zarządu partii. To reakcja na doniesienia medialne mówiące o ich możliwym przejściu do Platformy Obywatelskiej.

"Sytuacja wymagała reakcji. Zarząd postanowił, że da tym posłom szansę, aby się zdeklarowali. Nie otrzymał jednak żadnej odpowiedzi i w związku z tym zostali oni zawieszeni w prawach członków partii" - poinformował rozmówca.

Zawieszenie posłów nastąpiło zgodnie z artykułem statutu Nowoczesnej, który mówi m.in., że członkowie partii ponoszą odpowiedzialność dyscyplinarną za "działania sprzeczne z celami Nowoczesnej lub godzące w jej dobre imię".

"Zwieszeni posłowie mają oczywiście prawo do odwołania się od tej decyzji" - zaznaczył w rozmowie przedstawiciel Nowoczesnej.

"Rzeczpospolita" napisała w poniedziałek, że w najbliższym czasie Platforma ogłosi transfer dwojga posłów Nowoczesnej: Marty Golbik i Grzegorza Furgo. Z kolei Wirtualna Polska informowała, że odejście z Nowoczesnej rozważa dwoje kolejnych polityków partii Ryszarda Petru: Joanna Augustynowska i Michał Stasiński.

Nieoficjalnie rozmówcyz władz PO potwierdzili, że przejścia z Nowoczesnej są możliwe, choć trudno przesądzić jaka będzie ostateczna liczba tych posłów. "Tam sytuacja cały czas jest rozwojowa, zobaczymy" - mówił PAP polityk ze ścisłego kierownictwa Platformy.

Dotychczas klub Nowoczesnej liczył 31 posłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antoni antczak 2017-04-11 14:26:28
    Przecie Nowoczesna unia wolności balcerowicza i bandyty sorosa to satelita PO.Większość posłów było wcześniej od uni do po.Kto nie zna tzw kabociorzy którzy zmieniaja partie jak wiatr zawieje. Nowoczesna -prokorporacyjna,PO -proniemiecka.Jedyny Korwin nie zmienił kabota.Kukiz to jedyna merytoryczna ,konstruktywna opozycja.PIS wygrał - ma 4 lata i ma szanse na dłużej.Jedyna od powojnie która zaczęła od 1,5 roku myśleć o narodzie Polski.No a jeśli chodzi o tych troje to może wyczuli kto to jest naprawdę Petru? i kogo reprezentyje z panią Lubnauer.Ich troje to same polskie nazwiska w porównaniu z resztą.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA