REKLAMA

Trwa Forum Zmieniamy Polski Przemysł

  • wnp.pl
  • Autor: WNP/JS
  • 20 stycznia 2016 10:46
Trwa Forum Zmieniamy Polski Przemysł Wydarzenie zainaugurowała debata pt. "Polska gospodarka. Czas na nowy model" (Fot. PTWP/Piotr Waniorek)

W Warszawie odbywa się Forum Zmieniamy Polski Przemysł. Wydarzenie zainaugurowała debata pt. "Polska gospodarka. Czas na nowy model".

"Gospodarka to jest organizm, a nie mechanizm. 70 proc. polskiego PKB wytwarzają małe i średnie firmy, zatrudniając 75 proc. legalnie pracujących Polaków. One rozwój finansują z własnych środków. Skąd się bierze bogactwo? Podstawą bogactwa jest umysł. Pod piaskami pustyni na Bliskim Wschodzie zalegała maź, dopóki ktoś nie wymyślił, że to można destylować, rafinować" - mówił Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha.

Herbert Wirth, prezes KGHM, zauważył, że polski przemysł nie grzeszy wysoką produktywnością. "Z tym mamy problem" - mówił. I dodawał: "Tylko innowacyjnością możemy to zmienić - poprzez wpompowanie do firm dobrych pomysłów".

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA