REKLAMA

Trwa spotkanie Obamy z Tuskiem i Junckerem

  • Autor: PAP/JS
  • 08 lipca 2016 10:46
Trwa spotkanie Obamy z Tuskiem i Junckerem Spotkanie prezydenta USA i szefami Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej odbywa się przed rozpoczęciem szczytu NATO w Warszawie (fot. twitter/Donald Tusk)

W warszawskim hotelu Marriott w piątek po godz.10. rozpoczęło się spotkanie prezydenta USA Baracka Obamy z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem i szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.

Spotkanie prezydenta USA i szefami Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej odbywa się przed rozpoczęciem szczytu NATO w Warszawie, którego obrady zainaugurowane zostaną w piątek wczesnym popołudniem.

"Spotkanie będzie okazją, by podkreślić transatlantycką jedność i omówić współpracę w zakresie priorytetów. Priorytety te obejmują przeciwdziałanie terroryzmowi, wzmocnienie wzrostu gospodarczego i przeciwdziałaniu globalnemu kryzysowi uchodźców. Poruszone zostaną także kwestie globalnych konsekwencji referendum w Wielkiej Brytanii" - podkreślono na stronach Rady Europejskiej.

Czytaj też: Prezydent Duda przybył na Stadion PGE Narodowy; spotka się z Obamą

Ponadto w piątek planowana jest wspólna deklaracja UE i NATO, o której będą mówić sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk i przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA