REKLAMA

Trwa uroczystość powołania Polonijnej Rady Konsultacyjnej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 05 września 2016 10:15
Trwa uroczystość powołania Polonijnej Rady Konsultacyjnej Marszałek Stanisław Karczewski wręcza akty powołania 16 członkom Rady reprezentującym organizacje polonijne i polskie z zagranicy (fot. twitter/Stanisław Karczewski)

• W Senacie odbywa się uroczystość powołania Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy marszałku Senatu.
• Marszałek Stanisław Karczewski wręcza akty powołania 16 członkom Rady reprezentującym organizacje polonijne i polskie z zagranicy.

Polonijna Rada Konsultacyjna będzie stanowiła oficjalne forum współpracy między Senatem a przedstawicielami środowisk polonijnych.

Rada to organ doradczy marszałka Senatu. Jest powoływany na czas kadencji, na mocy uchwały Senatu z 7 lipca 2016 roku.

Czytaj też: Sejm, Senat, rząd, ministerstwa: kalendarium wydarzeń 5-11 września 2016 r.

Do zadań Rady należy wyrażanie opinii w sprawach istotnych dla Polonii i Polaków za granicą, opiniowanie projektów aktów normatywnych dotyczących rodaków żyjących poza granicami oraz  kierunków działań Senatu i jego organów na rzecz Polonii i Polaków za granicą.

Uroczystość powołania Polonijnej Rady Konsultacyjnej poprzedziła msza św. w kaplicy sejmowej, która rozpoczęła się o godz. 9.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA