REKLAMA

Trwają krajowe konsultacje mapy zagrożeń MSWiA

  • Autor: GP
  • 04 lutego 2016 09:05
Trwają krajowe konsultacje mapy zagrożeń MSWiA Trwa seria spotkań konsultacyjnych w sprawie mapy zagrożeń, projektu policji i MSWiA mającego poprawić bezpieczeństwo w kraju. (fot.:policja.pl)

• 3 lutego w Poznaniu, w sali konferencyjnej urzędu wojewódzkiego odbyło się spotkanie robocze dotyczące prac nad mapą zagrożeń. Było ono częścią krajowych spotkań konsultacyjnych całego projektu.
•  W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele instytucji administracji rządowej, które odpowiadają za stan bezpieczeństwa w województwie wielkopolskim.
• Mapa zagrożeń, jest projektem MSWiA oraz policji, mającym poprawić bezpieczeństwo publiczne.

W urzędzie wojewódzkim w Poznaniu odbyło się spotkanie robocze dotyczące prac nad mapą zagrożeń. Celem spotkania była wymiana danych dotyczących bezpieczeństwa i porządku publicznego w województwie.

Na spotkaniu obecny był Dariusz Dymek, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu wojewódzkiego w Poznaniu, mł. insp. Rafał Kozłowski, I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu wraz z kierownictwem wydziału prewencji KWP w Poznaniu, kierownictwo państwowej straży pożarnej KWP w Poznaniu, przedstawiciele inspektoratów urzędu wojewódzkiego i funkcjonariusze straży granicznej.

Przeczytaj: Zmiany w policji. Kto będzie dowodził formacją?

Ideą spotkań dotyczących opracowania mapy zagrożeń jest analiza danych poszczególnych instytucji na temat zagrożeń. Każda z instytucji mających wkład w powstanie tego typu bazy danych przygotuje informacje dotyczące niebezpieczeństw, które będą mogły być wykorzystane podczas opracowywania mapy zagrożeń.

I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu mł. insp. Rafał Kozłowski zapewnił, że ważne jest, aby znaleźć wspólny mianownik sprawozdawczości dla całego województwa i kraju, a także spójny i jednolity przekaz czytelny dla każdego obywatela.

Spotkanie konsultacyjne w Poznaniu, fot.: policja.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA