REKLAMA

Trybunał Konstytucyjny nie będzie orzekał o uchwałach sejmu

  • Autor: GP
  • 08 stycznia 2016 12:56
Trybunał Konstytucyjny nie będzie orzekał o uchwałach sejmu prof. Andrzej Rzepliński, prezes TK odwołał posiedzenie Trybunału zwołane na 12 stycznia (fot. flickr.com, CC BY-NC-ND 2.0)

Trybunał Konstytucyjny odwołał rozprawę, która miała się odbyć 12 stycznia br. TK  miał orzekać o prawomocności uchwał podjętych przez sejm w dniach 25 listopada i 2 grudnia 2015. Uchwały dotyczyły wyboru dziesięciu sędziów TK, których wybrano w tej i poprzedniej kadencji.

Sędziowie mieli zdecydować o prawomocności dziesięciu uchwał, które sejm przegłosował w listopadzie i grudniu 2015 roku. Dotyczyły one stwierdzania przez parlament nieważność wyboru 5 sędziów TK przez Sejm poprzedniej kadencji oraz stwierdzenia 2 grudnia wyboru 5 nowych sędziów TK. Uchwały zaskarżyli posłowie opozycji.

W czwartek (tj. 7 stycznia) prezes TK prof. Andrzej Rzepliński odbył w Pałacu Prezydenckim z prezydentem Andrzejem Dudą rozmowę. Więcej o spotkaniu tutaj. Rzeplińskim przewodniczyłby odwołanej rozprawie, w której TK miał orzekać w pełnym składzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA