REKLAMA

Trybunał Konstytucyjny: Paweł Kukiz chce "konklawe" liderów partii

  • Autor: GP
  • 14 marca 2016 11:07
Trybunał Konstytucyjny: Paweł Kukiz chce "konklawe" liderów partii Paweł Kukiz nawołuje do negocjacji "aż do skutku." (fot.:youtube.com)

• Paweł Kukiz przypomina, że jego formacja od wyborów chce zmiany Konstytucji w Polsce.
• Kukiz ocenia, że polska Konstytucja jest źle napisana i daje ogromne
pole do interpretacji, co prowadzi do sporów.
• Polityk proponuje innym liderom "konklawe," czyli spotkanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, które ma zakończyć się dopiero gdy PiS i PO dojdą do konsensusu.

Paweł Kukiz nie przestaje nawoływać do dwóch kroków w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Po pierwsze zwraca się do wszystkich liderów partii parlamentarnych, by zdecydowali się rozmawiać, aż do skutku. Nazywa takie spotkanie "konklawe," nawiązując do wyboru papieża. Po drugie chce by poważnie rozważono zmianę Konstytucji w rozdziale VIII, który traktuje o sądach i trybunałach.

- Ten spór (między PiS i PO - red.) będzie trwał dopóki nie zmienimy zapisów w Konstytucji - argumentował w TVN 24 lider Kukiz'15. - Jestem za opublikowaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego, ale pod warunkiem, że będzie to niejako w pakiecie z pomysłem na "konklawe", które znajdzie rozwiązanie tego sporu.

Przeczytaj: Autorytet prawniczy o wyroku TK i słowach ministra Ziobry

Kukiz ocenia, że ustawa zasadnicza z 1997 roku nie jest dokumentem prostym i łatwym w czytaniu. Przeciwnie, jest łatwa w interpretacji na różne sposoby, co prowadzi do sporów o szczegóły jej stosowania.

Paweł Kukiz przypomina, że cztery miesiące temu proponował spotkanie innym liderom partii, by spotkali się i rozmawiali o Konstytucji. Zaznacza, że nadal chce takich negocjacji. Zastrzega również, że chce je prowadzić aż dojdzie do porozumienia.

Przeczytaj: Kalendarium na dni 14 do 18 marca. Co się wydarzy w polityce?

Polityk zwraca uwagę, że i jego formacja i Komisja Wenecja w swojej piątkowej (11 marca) opinii proponują polskiej elicie politycznej zmianę w Konstytucji dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA