REKLAMA

Trzaskowski: Polska nie może wycofać się z decyzji o przyjęciu uchodźców

  • Autor: AT
  • 24 listopada 2015 11:42
Trzaskowski: Polska nie może wycofać się z decyzji o przyjęciu uchodźców - Nie było możliwości blokowania tej decyzji - powiedział Trzaskowski o sprawie przyjęcia uchodźców do Polski (Rafał Trzaskowski, fot.facebook.com/rafal.trzaskowski)

Rafał Trzaskowski (PO), były wiceminister spraw zagranicznych uważa, że polskie władze nie będą w stanie zmienić decyzji poprze ws. przyjęcia migrantów. - Napływ imigrantów mogą powstrzymać kontrole na granicach -stwierdził.

- Z tej decyzji nie można się wycofać. Decyzja została podjęta. Renegocjować też będzie bardzo trudno. Jeżeli nowy rząd ma pomysł, jak to robić, to czekamy na wyjaśnienia. Zapadła decyzja w głosowaniu większością kwalifikowaną. Nie było możliwości blokowania tej decyzji, bo nawet gdyby Polska blokowała - mimo, że nie mieliśmy takiej intencji - to i tak zabrakłoby państw, żeby zbudować taką mniejszość blokującą, która mogłaby postawić veto - mówił Rafał Trzaskowski w TVP.

Polityk zwrócił też uwagę, że sprowadzanie uchodźców do naszego kraju może odbywać się bardzo powoli, a napływ imigrantów mogą powstrzymać kontrole na granicach.

- Jeżeli nie zostaną spełnione warunki, jeżeli ich tożsamość nie zostanie w 100 proc. potwierdzona - i to zarówno przez agencje unijne, jak i przez nasze służby - jeżeli nie zdecydują się jechać do Polski, jeżeli nie będzie tych centrów weryfikacyjnych, to do Polski nie trafią. I na razie rzeczywiście ten program jest mocno opóźniony, bo Włosi i Grecy wcielają go bardzo powoli - powiedział Trzaskowski w TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA