REKLAMA

Trzęsienie ziemi we Włoszech: Nie ma informacji o poszukiwanych Polakach. MSZ potwierdza

  • Autor: PAP/GP
  • 25 sierpnia 2016 11:05
Trzęsienie ziemi we Włoszech: Nie ma informacji o poszukiwanych Polakach. MSZ potwierdza Najciężej dotknięte zostały miejscowości na styku regionów Umbria, Lacjum i Marche. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

• Polskie służby konsularne monitorują sytuację we Włoszech.
• Brak informacji od włoskich władz o poszkodowanych w trzęsieniu ziemi polskich obywatelach - poinformował w czwartek (25 sierpnia) dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.

"Polskie służby konsularne monitorują sytuację we Włoszech. Brak informacji od włoskich władz o poszkodowanych w trzęsieniu ziemi polskich obywatelach" - napisał na Twitterze Sobczak.

Co najmniej 247 osób zginęło, a 368 zostało rannych na skutek środowego trzęsienia ziemi o sile 6,2 w skali Richtera, które nawiedziło środkowe Włochy - poinformowała w czwartek włoska Obrona Cywilna. Bilans ofiar najprawdopodobniej jeszcze wzrośnie. Według Obrony Cywilnej, 190 osób zginęło w regionie Lacjum, a 57 - w Marche. Poprzedni bilans mówił o co najmniej 159 ofiarach śmiertelnych.

Ponad 4,3 tys. ratowników kontynuowało w nocy ze środy na czwartek akcję poszukiwania ocalałych wśród gruzów; użyto ciężkiego sprzętu i psów tropiących.

Czytaj: Premier złożyła kondolencje Włochom

Najciężej dotknięte zostały miejscowości na styku regionów Umbria, Lacjum i Marche. Burmistrz Amatrice, wypoczynkowej miejscowości w Apeninach, powiedział, że zniszczeniu uległo 3/4 budynków, a żaden z ocalałych nie nadaje się do zamieszkania. Miejscowość liczy ok. 2 tys. stałych mieszkańców, ale w ostatnim czasie przyjechało do niej wielu turystów i urlopowiczów, zachęconych odbywającym się tam właśnie festiwalem kulinarnym.

Władze zwlekają z ogłoszeniem ostatecznego bilansu ofiar, ponieważ na dotkniętych terenach przebywało wielu turystów. Obrona Cywilna ostrzegła, że liczba zabitych może jeszcze wzrosnąć, bo w dobę po trzęsieniu pod gruzami nadal uwięzionych jest wielu ludzi.

Trzęsienie ziemi nastąpiło w środkowej części Włoch w środę o godz. 3.36, w odległości ok. 80 km na południowy wschód od Perugii i ok. 150 km od Rzymu. Od tego czasu, także w nocy ze środy na czwartek, wystąpiły liczne wstrząsy wtórne o dużej sile.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA