REKLAMA

Trzęsienie ziemi we Włoszech: Szef MSWiA zapewnia, że Polska pomoże

  • Autor: GP/PAP
  • 24 sierpnia 2016 14:46
Trzęsienie ziemi we Włoszech: Szef MSWiA zapewnia, że Polska pomoże Polskie służby są gotowe nieść pomoc poszkodowanym we Włoszech. (fot.:mswia.gov.pl)

W środę (24 sierpnia) minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zapewnił, że Polska jest gotowa nieść pomoc po nocnym trzęsieniu ziemi we Włoszech.

Minister Mariusz Błaszczak zapewnił w środę (24 sierpnia), że jak zawsze, polski rząd jest gotowy oddelegować funkcjonariuszy gdy dochodzi do kataklizmów naturalnych.

- Jesteśmy gotowi pomóc w akcji ratowniczej we Włoszech - mówił polityk zapytany o taką ewentualną pomoc dla Republiki Włoskiej.

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nastąpiło o godz. 3.36. Według służby obrony cywilnej zginęło co najmniej 38 osób. Według dziennika "La Stampa" - co najmniej 50.

W najbardziej dotkniętych środowym trzęsieniem ziemi miastach w środkowych Włoszech trwa akcja ratunkowa. Najbardziej poszkodowane rejony to m.in. miejscowości w regionach Lacjum, Umbria i Marche: Accumoli, Amatrice i Pescara del Tronto.

Wstrząsy były odczuwalne również w Bolonii, Rzymie i Neapolu, jednak tam nie było żadnych ofiar i nie odnotowano szkód.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA