REKLAMA

Trzęsienie ziemi we Włoszech: Szydło złożyła wyrazy współczucia

  • Autor: PAP/GP
  • 24 sierpnia 2016 15:05
Trzęsienie ziemi we Włoszech: Szydło złożyła wyrazy współczucia Beata Szydło odwiedziła Włochy w tym roku z wizytą dyplomatyczną. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

Premier Beata Szydło złożyła na ręce premiera Włoch Matteo Renziego wyrazy głębokiego współczucia dla osób dotkniętych skutkami tragicznego trzęsienia ziemi, które w środę (24 sierpnia) w nocy miało miejsce w środkowych Włoszech.

- W imieniu Rządu Rzeczypospolitej i moim własnym składam wyrazy głębokiego współczucia dla osób dotkniętych skutkami tragicznego trzęsienia ziemi, które dzisiejszej nocy spustoszyło środkowe Włochy - czytamy w kondolencjach premier skierowanych do szefa włoskiego rządu.

- Łączę się w bólu z tymi, którzy stracili bliskich i przyjaciół, z nadzieją oczekując wieści o kolejnych ocalonych. Wierzę, że determinacja władz i oddanie mieszkańców pozwolą na szybkie usunięcie strat - napisała premier Szydło.

Czytaj: MSWiA jest gotowe pomóc w ratowaniu poszkodowanych Włochów

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nastąpiło o godz. 3.36. Według służby obrony cywilnej zginęło co najmniej 38 osób. Według dziennika "La Stampa" - co najmniej 50.

W najbardziej dotkniętych środowym trzęsieniem ziemi miastach w środkowych Włoszech trwa akcja ratunkowa. Najbardziej poszkodowane rejony to m.in. miejscowości w regionach Lacjum, Umbria i Marche: Accumoli, Amatrice i Pescara del Tronto.

Wstrząsy były odczuwalne również w Bolonii, Rzymie i Neapolu, jednak tam nie było żadnych ofiar i nie odnotowano szkód.

W 2009 roku potężne trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera nawiedziło region Aquila w środkowych Włoszech. Zginęło wówczas ponad 300 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA