REKLAMA

Turcja w Unii Europejskiej? Stanisław Karczewski: UE będzie silna jeśli będzie miała więcej członków

  • Autor: PAP/AT
  • 18 października 2017 12:15
Turcja w Unii Europejskiej? Stanisław Karczewski: UE będzie silna jeśli będzie miała więcej członków Unia Europejska będzie silna, silnymi państwami - powiedziała Stanisław Karczewski (fot.pixabay.com)

Chcemy być ambasadorami dla wielu krajów, które aspirują do Unii Europejskiej: Ukrainy, Gruzji, również Turcji - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

We wtorek (17 października) prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spotkał się z w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmawiał także z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Prezydenci Polski i Turcji wzięli również udział w Forum Gospodarczym. Prezydent Duda zadeklarował m.in., że Polska popiera starania Turcji o wstąpienie do UE.

Karczewski w środę (18 października) na konferencji prasowej był pytany, czy jest za tym, aby przyjąć Turcję do UE, mimo, że jest ona rządzona przez konserwatywno-islamską Partię Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP). "Jesteśmy zwolennikami rozszerzania UE, chcemy być ambasadorami dla wielu krajów, które do niej aspirują. To Ukraina, Gruzja, również Turcja, natomiast jest w tej chwili sytuacja (...) ona determinuje tempo prac akcesyjnych" - powiedział marszałek Senatu.

Jesteśmy za rozszerzaniem Unii Europejskiej - powiedział marszałek Senatu (Stanisław Karczewski, fot.stanislawkarczewski.pl)

Przypomniał, że w tym roku razem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim zorganizowali szczyt szefów parlamentów Europy Środkowej i Wschodniej, z uwzględnieniem także tych krajów, które aspirują do UE. Zapowiedział, że taki szczyt zostanie zorganizowany również w roku 2018.

"Jesteśmy generalnie za rozszerzaniem Unii Europejskiej. Wierzymy, że Unia będzie silna, silnymi państwami, ale również będzie silniejsza - jeśli będzie miała więcej członków" - powiedział Karczewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Dyletant co dużo może 2017-10-18 14:01:00
    Proponuję jeszcze dodać Białoruś i Rosję. Nie słyszałem większego debilizmu od baaardzo dawna. Dyplomacja w wykonaniu PIS to szczyt szkodnictwa i dyletanctwa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA