REKLAMA

Tusk: Będę naprawiać to, co niektórzy psują

  • Autor: PAP/GP
  • 19 stycznia 2016 16:35
Tusk: Będę naprawiać to, co niektórzy psują Donald Tusk (fot. flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0)

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oświadczył we wtorek w Parlamencie Europejskim, że jego intencją jest, by na temat Polski wyrażano się jak najlepiej, a nie jak najgorzej. Przekonywał, że będzie robił wszystko, by "naprawiać to, co niektórzy psują".

Tusk zdaje europosłom relację z grudniowego szczytu UE. Tuż po punkcie, w którym zabiera on głos, po godz. 16 w PE ma się odbyć debata na temat sytuacji w Polsce. Były premier zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami TVP i TVN24, że wprawdzie nie będzie go wówczas na sali obrad, ale w gmachu Parlamentu Europejskiego będzie słuchał wystąpienia premier Beaty Szydło.

"Pozostaję bardzo krytyczny wobec tego, co dzieje się w Polsce i co polskie władze, polski rząd, większość parlamentarna robią w tej chwili, ale wolałbym, żeby o Polsce mówiono albo jak najlepiej, albo - jeśli nie da rady - jak najmniej" - oświadczył szef Rady Europejskiej.

Jak podkreślił, będzie robił wszystko, "żeby naprawiać to, co niektórzy psują", bo dla niego "rzeczą najważniejszą jest chronienie dobrej opinii o Polsce i reputacji naszego kraju". "A nie jest to dziś takie łatwe" - dodał Tusk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Państwo teoretyczne! 2016-01-19 18:13:49
    Dwulicowiec udaje świętoszka!Fałszywa propaganda dobrobytu z wyborem nowego Rządu RP upadła, Platforma Obywatelska której przewodniczył Donald Tusk kraj Polskę doszczętnie rozkradła! Odbudowa autorytetu będzie niemożliwa, PSL pomógł z gruntami w obrębach gmin"B"naniesionych na mapach w zasobach geodezyjno kartograficznych"mega afera"burza dopiero się zaczyna!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA