REKLAMA

Tusk o Kaczyńskim: „To jedne z najdziwniejszych słów w polityce”

 • Autor: bad
 • 29 czerwca 2016 18:18
Tusk o Kaczyńskim: „To jedne z najdziwniejszych słów w polityce” Najtwardsze stanowisko wobec Wielkiej Brytanii w sprawie przepływu osób zajmował polski rząd - zwraca uwagę Donald Tusk (fot. flickr.com/CC BY-SA 2.0)

To jedne z najdziwniejszych słów, jakie w polskiej polityce się pojawiły. Świadczą albo o radykalnym niezrozumieniu tego, co się działo, albo o radykalnie złej woli – tak Donald Tusk komentuje słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat roli przewodniczącego Rady Europejskiej w Brexicie.

W poniedziałek szef PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest klęską polityki prowadzonej w Unii, dlatego należy wyciągnąć wnioski personalne w obecnym kierownictwie UE.

- Tutaj szczególnie ponurą rolę odegrał Donald Tusk, który prowadził rokowania z Brytyjczykami i w gruncie rzeczy doprowadził do tego, że niczego nie otrzymali, czyli ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za Brexit i powinien zniknąć z europejskiej polityki, ale to dotyczy całej Komisji Europejskiej w jej obecnym składzie - analizował Jarosław Kaczyński.

Słowami prezesa PiS zdumiony jest Tusk

Odnosząc się do tej wypowiedzi szefa PiS, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział, że to „jedne z najdziwniejszych słów, jakie w polskiej polityce się pojawiły”. - Świadczą albo o radykalnym niezrozumieniu tego, co się działo, albo o radykalnie złej woli – zaznaczył Tusk.

Były lider PO wyjaśnił, że stanowisko przyjęte w czasie negocjacji z Wielką Brytanią „było stanowiskiem nie Tuska, tylko 27 państw członkowskich, ze zgodą Wielkiej Brytanii”.

Tusk dodał, że głównym oczekiwaniem Brytyjczyków w trakcie negocjacji z UE kilka miesięcy przed referendum było ograniczenie swobodnego przepływu osób. - Nie muszę Polakom tłumaczyć, co to mogło oznaczać w praktyce - powiedział Tusk. - Proponowałbym tym wszystkim, szczególnie w naszym kraju, którzy nie rozumieją tego, co się stało, żeby się nie wypowiadali - nawet jeśli są liderami partii politycznych.

Szef Rady Europejskiej zwrócił uwagę, że „najtwardsze stanowisko wobec Wielkiej Brytanii w sprawie przepływu osób zajmował polski rząd”. - Jeśli zatem - według pana Kaczyńskiego - odegrałem ponurą rolę w tych negocjacjach, to ta sama definicja dotyczy rządu pani Beaty Szydło – powiedział Tusk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Stanisław Komosa 2016-06-30 13:50:48
  Pan Tusk ciągle jest na dużej scenie, ale słaby to aktor i nigdy nie był skuteczny w działaniu, za to w uprawianiu bełkotu niezły ,,mistrz"
 • aleksander 2016-06-30 01:34:55
  Do Viki: wiesz cociaż że jesteś idiotą?
 • Viki 2016-06-29 23:35:47
  Ty fałszywy RUDY kundlu,SPRZEDAWCZYKU Polski!!!! Kaczyńskiemu do PIĘT nie DORASTASZ!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA