REKLAMA

Tusk o szczycie UE na Malcie: szkoda, że Polski nie będzie, ale to nie dramat

 • Autor: PAP/em
 • 10 listopada 2015 19:16
Tusk o szczycie UE na Malcie: szkoda, że Polski nie będzie, ale to nie dramat Tusk powiedział, że że "postara się dopilnować", by nasz kraj nie poniósł na Malcie strat (fot. premier.gov.pl)

O sprawę szczytu UE był pytany we wtorek wieczorem Donald Tusk na Malcie, gdzie przywódcy państw UE i Afryki spotkają się w środę i czwartek, by znaleźć wspólne rozwiązania, które pozwolą złagodzić obecny kryzys migracyjny.

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy inauguracyjne posiedzenie Sejmu VIII kadencji ma rozpocząć się w czwartek o godz. 13. W tym samym dniu o godz. 14.30 na Malcie ma rozpocząć się nieformalny szczyt UE ws. kryzysu migracyjnego. Na pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji, premier dotychczasowego rządu składa dymisję.

Ustępujący wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski poinformował, że jeszcze we wtorek lub najpóźniej w środę Polska wystosuje list do jednego z państw członkowskich po to, by poprosić je o zaprezentowanie polskiego stanowiska na szczycie ws. uchodźców. Nie powiedział, do którego kraju się zwrócimy.

- Szkoda, bo z całą pewnością lepiej decyduje się o tak wrażliwych kwestiach jak polityka wobec uchodźców, że nie będzie Polski przy stole. Ale oczywiście nie jest to żadna tragedia - nie przesadzajmy. Rozumiem, że zmiana rządu, pierwsze posiedzenie Sejmu, pierwsze miesiące urzędowania prezydenta - że to wszystko powoduje, że może zabrakło refleksu lub pełnej orientacji, ale postaram się dopilnować, by nic takiego się nie wydarzyło, co by mogło spowodować jakiekolwiek straty dla Polski - powiedział Tusk TVN24.

- Mówiąc zupełnie serio: szkoda, ale dramatu nie będzie - ocenił szef Rady Europejskiej. - Wydaje mi się, że to zupełnie niepotrzebne zamieszanie, ale tym razem to nie jest wina Tuska - zażartował.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • oa 2015-11-10 22:48:28
  won kaszebe tusk , won . WOn POwskie śledzie
 • bubu 2015-11-10 22:01:41
  Nie ma tragedii. Polski nie bylo w Minsku,Berlinie .Teraz na Malcie.Pewnie ze nie ma tragedii.Apropo boja sie latac samolotami?
 • Gość 2015-11-10 21:25:04
  Nieformalny szczyt, zwołany przez największego emigranta zarobkowego z Europy środkowowschodniej, a zarazem największego nieroba na stanowisku premiera III RP, specjalisty od ciepłej wody w kranie czyli niekwestionowanego króla wszystkich hydraulików. Szczyt ten ta miernota o ile się nie mylę ta zwołała po to aby odegrać sie na J C Junckierze, czy jak się tam pisze jego godność, który to upokorzył naszego ,,króla" Europy wchodząc w jego kompetencje zwołując ,,coś tam" co powinna zwołać nasza miernota.
 • POlak 2015-11-10 20:51:39
  Oczywiście, że nic się nie stanie. Póki co Donald Tusk jest Polakiem, więc myślę, że godnie będzie reprezentował nasz kraj i nasze zdanie w sprawie uchodźców. Tyle przecież można zrobić, w końcu za coś bierze się wypłatę. POwodzeniaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA