REKLAMA

Tusk w kolejnych wyborach prezydenckich? Schetyna: To wymusi na opozycji współpracę

  • Autor: PAP/MN
  • 20 września 2016 19:37
Tusk w kolejnych wyborach prezydenckich? Schetyna: To wymusi na opozycji współpracę Schetyna stwierdził, że obecny przewodniczący Rady Europejskiej mógłby być wspólnym kandydatem opozycji w wyborach prezydenckich (fot. Twitter)

• Ewentualny start Donalda Tuska w wyborach prezydenckich będzie "z natury rzeczy" wymuszać na opozycji współpracę - ocenił we wtorek (20 września) w Poznaniu Grzegorz Schetyna.
• Lider PO odniósł się do słów Ewy Kopacz, że Tusk byłby najlepszym kandydatem opozycji na prezydenta.

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" b. premier stwierdziła, że obecny przewodniczący Rady Europejskiej mógłby być wspólnym kandydatem opozycji w wyborach prezydenckich. "Lepszego kandydata zjednoczona opozycja nie znajdzie" - powiedziała b. premier zastrzegając, że najpierw sam Donald Tusk musiałby wyrazić zgodę.

Pytany o tę wypowiedź Kopacz lider Platformy Obywatelskiej stwierdził we wtorek w Poznaniu, że ewentualnej kandydaturze Tuska sprzyjać powinien polityczny kalendarz.

"Że będzie świetnym prezydentem Polski w przyszłości - w to wierzę. Natomiast to kwestia dobrej koincydencji czasowej, bo on, jestem przekonany, zakończy swój mandat (szefa Rady Europejskiej) pod koniec 2019 roku, a wybory prezydenckie są wiosną 2020 roku. Uważam, że to z natury rzeczy będzie też wymuszać ze strony opozycji budowanie otwartej współpracy a jednocześnie skutecznego pomysłu na to, by wygrać z kandydatem PiS, z obecnym prezydentem. Tak, to jest wyzwanie" - ocenił lider PO.

Grzegorz Schetyna przyjechał do Poznania, by wziąć udział w regionalnej konwencji programowej partii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • czy oni siebie slysza 2016-09-20 20:22:17
    Kandydatura na prezydenta Polski Merkel czy Tuska to ten sam wynik wyborcy. Moje Guya też niech ze sobą wezmą.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA