REKLAMA

TVN już zna skład nowego rządu? Są przecieki

  • Autor: TM
  • 30 października 2015 11:53
TVN już zna skład nowego rządu? Są przecieki Według TVN Jarosław Gowin (na zdjęciu) nie będzie ministrem obrony narodowej. Fot. facebook.com

Rzeczniczka PiS Elżbieta Witek twierdzi, że rozmowy o składzie nowego rządu są już "zdecydowanie bliżej końca, niż dalej". Jednak według TVN24 skład przyszłego rządu "jest już dopięty".

Według nieoficjalnych informacji TVN24 jako przyszłego szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wymienia się Mariusza Błaszczaka, a jako szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego albo Kazimierza Ujazdowskiego.

Jednak bez Gowina?

Choć przed wyborami Jarosław Gowin został przedstawiony, jako przyszły minister obrony narodowej w rządzie PiS, to teraz na stanowisko szefa MON równe szanse ma mieć Antoni Macierewicz.

Na stanowisko Ministra Gospodarki i Finansów wskazuje się zaś Pawła Szałamachę, a na czele Ministerstwa Sprawiedliwości stanąć miałby Janusz Wojciechowski, wcześniej wśród kandydatów wymieniana była Małgorzata Wassermann.

A oficjalnie?

Oficjalny skład nowego rządu poznamy jednak dopiero, gdy Beata Szydło zostanie desygnowana na stanowisko prezesa Rady Ministrów.

Data pierwszego posiedzenia nowego Sejmu nie jest jeszcze znana - będzie to najwcześniej 10, a najpóźniej 24 listopada.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ksiegowy 2015-10-30 17:03:12
    TVN to klozet medialny. Pracuja tam najwieksze gnidy. Za okupacji za to co oni robia teraz byla kulka w leb. Ale idzie czas rozliczenia. Czekamy Jarek.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA