REKLAMA

Tweetup Szydło i Morawieckiego. Znamy najbliższe plany rządu

  • Autor: PAP/JS
  • 30 września 2016 19:24
Tweetup Szydło i Morawieckiego. Znamy najbliższe plany rządu Premier Szydło oraz Morawiecki - wicepremier, minister rozwoju i od czwartku minister finansów - wzięli udział w piątek w Tweetupie zorganizowanym w kancelarii szefowej rządu (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Polacy zasługują na to, żeby polskie produkty były powszechne na całym świecie i to jest zadanie Mateusza Morawieckiego - powiedziała premier Beata Szydło na piątkowym Tweetupie.
• Morawiecki mówił, że rząd chce odbudowywać polski przemysł.
• Podkreślił też wagę inwestycji.

Premier Szydło oraz Morawiecki - wicepremier, minister rozwoju i od czwartku minister finansów - wzięli udział w piątek w Tweetupie zorganizowanym w kancelarii szefowej rządu. Podczas początkowej otwartej części tego spotkania z internautami, premier powiedziała m.in., że "Polacy zasługują na to, żeby polskie produkty były nie tylko cenione, ale przede wszystkim były bardzo powszechne w całym świecie".

- I to jest zadanie Mateusza Morawieckiego - podkreśliła.

Morawiecki mówił, że rząd chce odbudowywać polski przemysł w - jak zaznaczył - "nowoczesnym XXI-wiecznym środowisku". Dodał też, że "dziś szczególnie potrzebne są oszczędności, które będą przekładać się na budowę kapitału".

Wicepremier podkreślił również, że obecny rząd przeznaczył 30 mld zł więcej niż poprzedni na politykę społeczną. - Teraz musimy zarobić na to, musimy więcej zarobić, bo chcemy też przesunąć nasze akcenty w kierunku inwestycji. Potrzebne są trzy rzeczy: inwestycje, inwestycje, inwestycje - powiedział Morawiecki.

- Już dziś doprowadziliśmy do powstania około 200 nowych inwestycji w ciągu ostatnich kilku miesięcy. To są te konkretne inwestycje, które się zadziały i to jest to co będziemy robić - powiedział wicepremier.

Za trzy tygodnie założenia projektu jednolitego podatku

- Za około trzy tygodnie przedstawione zostaną założenia projektu jednolitego podatku, który ma łączyć PIT oraz składki na ZUS i NFZ - podała premier Beata Szydło w TVP Info w trakcie piątkowego Tweetupa w KPRM. Dodała, że system podatkowy powinien być sprawiedliwy, co nie znaczy, że podatki będą równe.

Dodała, że Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów będzie miał obowiązek przenalizowania tego projektu.

- Chcemy doprowadzić do tego, żeby system podatkowy w Polsce był przede wszystkim, użyję słowa, sprawiedliwy, co nie znaczy, że to będą równe podatki, bo to nie na tym polega - podkreśliła szefowa rządu.

Rząd, jak mówiła, chce, żeby podatki były płacone adekwatnie do osiąganych dochodów. Ponadto, wskazała premier, jest wiele głosów mówiących o skomplikowaniu systemu podatkowego w Polsce i konieczności jego uproszczenia. - To jest również konieczne z punktu widzenia państwa - zaznaczyła Szydło.

Premier dodała, że próba wprowadzenia jednolitego podatku związana jest ze zobowiązaniem wyborczym, czyli podwyższeniem kwoty wolnej od podatku. Deklarował to, jak przypomniała Szydło, prezydent Andrzej Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA