REKLAMA

Tylko 200 posłów w Sejmie? Marszałek jest" za"

  • Autor: TM
  • 05 października 2015 11:57
Tylko 200 posłów w Sejmie? Marszałek jest" za" Gdybyśmy zmniejszyli liczbę posłów to Sejm dobrze by funkcjonował – uważa marszałek. Fot. sejm.gov.pl

Marszałek Sejmu opowiedziała się za zmniejszeniem liczby posłów. Na pewno posłów mogłoby być mniej, bo część z nich nie potrafi znaleźć swojego miejsca w parlamencie - powiedziała na antenie RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska.

Gdybyśmy zmniejszyli liczbę posłów do 200, to na pewno Sejm dobrze by funkcjonował - uważa marszałek.

Dodaje, że "kiedyś do tego dojdzie".

"Traktujmy Sejm poważnie"

Kidawa-Błońska zaznacza, że gdyby zrobić ranking pracowitości posłów, to bardziej docenia tych, „o których wiemy mniej z mediów”.

Traktujmy Sejm poważnie. Wiem, że mamy zły wizerunek i mówi się, że możemy wszystko przepchnąć, ale tak nie jest - stwierdziła.

"Nie oszukujmy ludzi"

Dodała również, że "żadna nowa ustawa, poprawka do ustawy nie wejdzie. W czwartek i piątek ten Sejm kończy działalność”.

Pytana, o projekt PiS i Beaty Szydło podwyższający minimalną stawkę godzinową do 12 złotych, odpowiedziała:

Nie da się już tego zrobić. Nie oszukujmy ludzi, że można w ten sposób działać. Ustawa musi mieć konsultacje społeczne, opinie prawne. Tego nie robi się z godziny na godzinę. W połowie listopada – w nowym sejmie - można się tym zająć - dodała Kidawa-Błońska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Zunrin 2015-10-05 15:53:01
    Tak, my wiemy, że pani marszałek nie powinna się znaleźć w Sejmie. Ale jak już dopadła ją chwila szczerości, to może wskaże którzy z posłów nie mogą znaleźć swojego miejsca w parlamencie. A ja ide szukać pod który paragraf podpada publiczne znieważanie przestawicieli narodu...
  • czarymary 2015-10-05 13:07:32
    W Izbie Reprezentantów USA, zasiada 435 przedstawicieli, a w naszym Sejmie 460 posłów. Na dodatek, ludność USA jest ok. 10-krotnie większa, niż w Polsce. Przy takiej proporcji, w Sejmie powinno być nie więcej niż 50 posłów. O jakich 200 mowa?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA