REKLAMA

Tyszka: Marszałek Sejmu chce uzupełnić porządek o projekty: ws. TK i Obrony Terytorialnej

  • Autor: PAP/JS
  • 02 listopada 2016 15:30
Tyszka: Marszałek Sejmu chce uzupełnić porządek o projekty: ws. TK i Obrony Terytorialnej Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (fot. facebook.com)

Marszałek Sejmu chce uzupełnić porządek obrad o projekt ustawy o organizacji i trybie postępowania przed TK, o punkt dot. odwołania minister edukacji Anny Zalewskiej oraz o projekt dot. powołania Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował wicemarszałek Stanisław Tyszka.

Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 3-4 listopada (czwartek-piątek). O ostatecznym kształcie porządku obrad zadecyduje w czwartek rano Prezydium Sejm i Konwent Seniorów.

"Dostałem informacje, że marszałek Sejmu chce uzupełnić porządek dzienny o pierwsze czytanie projektu ustawy o organizacji i trybie postępowania przed TK, o projekt nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony, projekt ustawy o VAT i odwołanie minister edukacji Anny Zalewskiej" - powiedział wicemarszałek Tyszka.

Projekt ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym, autorstwa posłów PiS przewiduje m.in. nowe zasady wyłaniania przedstawianych prezydentowi kandydatów na prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Stanowi, że przedstawia ich Zgromadzenie Ogólne, które tworzą urzędujący sędziowie TK, którzy złożyli ślubowanie wobec prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA