REKLAMA

U prezydenta pojawi się tylko minister MSW

  • Autor: WGK
  • 24 września 2015 15:56
U prezydenta pojawi się tylko minister MSW Teresa Piotrowska odwiedzi prezydenta.

Premier Ewa Kopacz zadecydowała, że na spotkaniu z prezydentem pojawi się jedynie Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych. Tym samym zaakceptowała scenariusz oczekiwany przez Andrzeja Dudę.

O decyzji poinformowała Platforma Obywatelska na Twitterze: "PEK: Z Polski nie może płynąć sygnał o walce Prezydent-rząd. Dlatego zaleciłam min. Piotrowskiej, by poszła na spotkanie z PAD".

tweet kopacz.jpg

Potwierdziła to tweetem Kancelaria Premiera: "Premier Ewa #Kopacz: poprosiłam szefową @MSW_RP, aby dziś o godz. 16:00 stawiła się w Pałacu Prezydenckim".

Premier tą samą drogą wyjaśniła, że chciała spotkać się z Prezydentem, ale do tego potrzeba woli dwóch stron.

Sytuacja zmieniła się w ciągu kilku godzin. Wcześniej Centrum Informacyjne Rządu potwierdzało, że zgodnie ze wcześniejszymi deklaracjami "premier Ewa Kopacz, minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna oraz minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska, są gotowi spotkać się z Prezydentem RP.

Spotkanie ma na celu poinformowanie prezydenta Andrzeja Dudy o wynikach porozumień zawartych podczas wtorkowego spotkania ministrów spraw wewnętrznych oraz rezultatach zakończonego właśnie szczytu Rady Europejskiej w Brukseli.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jacek Cichocki telefonicznie ustali szczegóły spotkania ze swoim odpowiednikiem w Kancelarii Prezydenta RP".

Premier Ewa Kopacz uznała jednak, że nie należy eskalować konfliktu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA