REKLAMA

Ucieczka z PO. Prezydent odchodzi z partii

  • Autor: TM
  • 12 października 2015 08:00
Ucieczka z PO. Prezydent odchodzi z partii Mam inne podejście do traktowania miasta i regionu, niż władze PO – powiedział Zawiła. Fot, facebook.com

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła odszedł z Platformy Obywatelskiej. Jestem skonfliktowany z terenowymi i regionalnymi strukturami partii - stwierdził.

Marcin Zawiła przyznał w rozmowie z gazetą "Codzienną", że ma inne podejście do traktowania miasta i regionu, niż władze Platformy Obywatelskiej,

"Przepaść się pogłębiła"

Dawałem sobie jednak czas, patrzyłem, jak sytuacja będzie się rozwijała. Jednak to, jak budowane były listy do parlamentu w moim regionie, sprawiło, że ta przepaść się pogłębiła - powiedział prezydent Jeleniej Góry. 

Zawiła twierdzi, że Grzegorz Schetyna to doświadczony i mądry polityk, wciąż ma przyjaciół w partii. Jednak, jak przyznaje, ceni i popiera kandydata do Senatu, który jest spoza list PO - Jerzego Pokoja. 

"Podziały polityczne"

 Jelenia Góra jest miastem, przez które przechodzą podziały polityczne, dlatego łatwiej mu będzie porozumieć się z prawicą i lewicą, kiedy będzie prezydentem bezpartyjnym - powiedział prezydent Zawiła.

Marcin Zawiła wygrał wybory prezydenckie w Jeleniej Górze po tym, jak wystartował z komitetu KWW "Razem Zmieniamy Jelenią Górę". Jak przyznają politycy związani z Dolnym Śląskiem, jest prezydentem lubianym przez mieszkańców tego miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA