REKLAMA

Uczestnicy "czarnego protestu" idą przed Teatr Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 03 października 2016 19:43
Uczestnicy "czarnego protestu" idą przed Teatr Polski Manifestacja, która przemieszcza się po centrum stolicy, rozpoczęła się po południu na pl. Zamkowym. (fot. Adrian Zanberg/twitter)

Uczestnicy warszawskiego "czarnego protestu", którzy sprzeciwiają się zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji, wieczorem postanowili przejść przed Teatr Polski, gdzie odbywa się gala Tygodnika Solidarność.

W gali z okazji 35-lecia Tygodnika Solidarność uczestniczą m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło oraz przedstawiciele rządu.

Manifestacja, która przemieszcza się po centrum stolicy, rozpoczęła się po południu na pl. Zamkowym. Według organizatorów - wzięło udział ponad 20 tys. osób - zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Służby porządkowe szacują, że w kulminacyjnym momencie uczestniczyło w niej ok. 17 tys. osób, choć - jak zastrzegają - była duża rotacja.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA