REKLAMA

Uczestnicy protestu „Czarny poniedziałek" przed Sejmem

  • Autor: PAP/JS
  • 03 października 2016 18:47
Uczestnicy protestu „Czarny poniedziałek" przed Sejmem Utrudnienia są na pl. Trzech Krzyży, gdzie ruchem kieruje policja. Ulica Wiejska nie jest przejezdna. (fot. twitter/Sejm)

Uczestnicy warszawskiego protestu "Czarny poniedziałek", którzy sprzeciwiają się zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji, wieczorem przemieścili się z pl. Zamkowego przed Sejm.

Utrudnienia są na pl. Trzech Krzyży, gdzie ruchem kieruje policja. Ulica Wiejska nie jest przejezdna.

W poniedziałek odbywa się strajk kobiet - protest wobec możliwego zaostrzenia przepisów dot. aborcji. Akcja miała swój początek w internecie; jej uczestniczki zapowiedziały nieprzyjście do pracy lub niewykonywanie swoich codziennych obowiązków lub zamanifestowały solidarność ze strajkującymi czarnym strojem. W wielu miastach zaplanowano manifestacje.

W stolicy strajkowi od rana towarzyszyły manifestacje i różnego rodzaju happeningi; po południu na pl. Zamkowym odbyła się manifestacja, w której - według organizatorów - wzięło udział ponad 20 tys. osób - zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA