REKLAMA

UE krytykuje wycinkę Puszczy Białowieskiej na odległość

  • Autor: PAP
  • 08 kwietnia 2017 10:35
UE krytykuje wycinkę Puszczy Białowieskiej na odległość Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe tłumaczą, że wycinane są drzewa zaatakowane przez korniki i inne choroby. (fot.wikipedia.org/Stormbringer76)

Unijni decydenci mimo wielu zaproszeń nie chcą przyjechać do Polski, aby na miejscu zapoznać się z sytuacją w Puszczy Białowieskiej.

Resort środowiska wysyłał już wiele razy zaproszenia do Brukseli, aby unijni decydenci mogli się osobiście przekonać, w jaki stanie jest puszcza.

- Niestety, do tej pory na żadne z tych zaproszeń nikt nie odpowiedział - mówi "Naszemu Dziennikowi" minister środowiska prof. Jan Szyszko.

Czytaj też: Sejm zaostrzył obowiązujące prawo dotyczące wycinki drzew

Szyszko jest zaskoczony brakiem reakcji Brukseli, wszak Komisja Europejska, jak pisze gazeta, jest podobno bardzo zainteresowana stanem puszczy i kilka razy wysyłała pytania do naszego rządu w tej sprawie, a także rozpoczęła postępowanie przeciwko Polsce w związku z wycinką drzew w tym kompleksie leśnym.

To w dużej mierze, podkreśla "Nasz Dziennik", skutek interwencji polskich i zagranicznych organizacji ekologicznych, które mają silne lobby w Brukseli.

Ministerstwo Środowiska i Lasy Państwowe tłumaczą, że wycinane są drzewa zaatakowane przez korniki i inne choroby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA