REKLAMA

Ukraina przesuwa wojsko w głąb Donbasu

  • Autor: PAP/PSZ
  • 13 lutego 2018 15:15
Ukraina przesuwa wojsko w głąb Donbasu Ukraińscy żołnierze już nie cofają się przed separatystami. (fot. Shutterstock)

Ukraińskie wojska powoli przemieszczają się w głąb obszarów zajętych przez prorosyjskich separatystów w Donbasie na wschodzie kraju - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie Ołeksandr Turczynow.

"Miło mi powiedzieć, że 2016 i 2017 rok różniły się od poprzednich lat tym, że nie oddaliśmy ani jednego metra naszej ziemi. Co więcej, nasze jednostki przesunęły się na niektórych odcinkach o 10 i nawet więcej kilometrów (w głąb terenów separatystów - red.) i wzmocniły swoje pozycje" - oznajmił Turczynow w rozmowie z telewizją internetową Hromadske.ua.

Według niego próby odbicia zajętych obszarów przez przeciwnika zakończyły się fiaskiem. "Oni nie mogli odbić żadnej z miejscowości; dziś na terytorium okupowanym nie ma sił, które mogłyby zmienić istniejąca linię rozgraniczenia" - zapewnił.

Walki ze wspieranymi przez Kreml separatystami w Donbasie trwają od wiosny 2014 roku. Ocenia się, że w tym okresie zginęło tam ponad 10 tys. osób. Kijów oskarża Moskwę o wspieranie separatystów bronią ciężką i regularnymi siłami wojskowymi. Moskwa te oskarżenia odrzuca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA