REKLAMA

Ukraina: Rosjanie próbowali zorganizować fałszywą rozmowę z prezydentem RP

 • Autor: PAP/JS
 • 29 marca 2017 21:25
Ukraina: Rosjanie próbowali zorganizować fałszywą rozmowę z prezydentem RP Prezydenci Duda i Poroszenko rozmawiali po południu o ostrzelaniu konsulatu polskiego w Łucku. (fot. Kancelaria Prezydenta/Piotr Molecki)

Rosyjskie służby chciały zorganizować w imieniu Ukrainy rozmowę telefoniczną z prezydentem Polski Andrzejem Dudą; nie udało im się – oświadczył rzecznik prezydenta Petra Poroszenki, Swiatosław Cehołko.

"Rosyjskie służby specjalne próbowały zorganizować w imieniu Ukrainy wieczorem rozmowę telefoniczną z Andrzejem Dudą. Tak zwani pranksterzy nie wiedzieli, że rozmowa już się odbyła, a kancelaria prezydenta Polski jest w stałym kontakcie z administracją prezydenta Ukrainy" - wyjaśnił na swoim Facebooku.

"Jest to jeszcze jeden dowód na rosyjski ślad w ataku na konsulat Polski w Łucku" - napisał Cehołko.

Prezydenci Duda i Poroszenko rozmawiali po południu o ostrzelaniu konsulatu polskiego w Łucku. W budynek placówki trafił pocisk granatnika, który uszkodził jego elewację. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w środę po północy. W związku z atakiem do MSZ został wezwany ambasador Ukrainy w Polsce. Po spotkaniu resort poinformował, że do czasu spełnienia oczekiwań strony polskiej ws. ochrony przedstawicielstw dyplomatyczno-konsularnych wszystkie polskie urzędy konsularne na Ukrainie pozostaną zamknięte.

Oburzenie w związku z ostrzelaniem konsulatu wyrazili prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin. Poroszenko polecił też wzmocnienie ochrony zagranicznych placówek dyplomatycznych i ambasad na Ukrainie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • prawda jest okrutna! 2017-03-30 23:36:28
  Do pan sceptyk: Ukraina widocznie już wie co posiadają na dawnych kresach wschodnich, Polska i Unia Europejska jest im nie potrzebna na kant tyłka, osobiście słyszałem szyderczy ubaw Ukraińców z jak określają głupowatych Polaków na obszarze obejmującym tzw. Państwo Ukraińskie żyjące od ponad 20lat na cudzy koszt.
 • EuPi 2017-03-30 13:06:51
  Nie mam wątpliwości, że zrobili to Rosjanie!
 • spacja 2017-03-30 01:37:20
  pranksterzy pisowscy ?? wina Tuska :) !
 • pan sceptyk 2017-03-29 23:14:23
  A może to ukraińcy udawali ruskich, którzy udawali ukraińców, żeby zniechęcić Polaków do Rosjan
 • Polak 2017-03-29 21:34:53
  I kim ty duduś jesteś ??? stoisz pod tymi drzwiami i .... i co najwyżej śmiesznie żenujący jesteś i politowania godnyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA