REKLAMA

Ukraina, SBU: Zakaz wjazdu dla prezydenta Przemyśla anulowany

  • Autor: PAP/JS
  • 27 stycznia 2017 15:39
Ukraina, SBU: Zakaz wjazdu dla prezydenta Przemyśla anulowany "Potwierdzam, że zakaz został anulowany" - powiedziała rzeczniczka SBU Ołena Hitlanska. (fot.wikimedia, UP9, CC3.0)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) potwierdziła, że anulowała zakaz wjazdu do tego kraju dla prezydenta Przemyśla Roberta Chomy, którego w zeszłym tygodniu Kijów uznał za osobę niepożądaną.

"Potwierdzam, że zakaz został anulowany" - powiedziała rzeczniczka SBU Ołena Hitlanska.

Jak poinformowała rzeczniczka, SBU podjęła decyzję o wycofaniu zakazu wjazdu, gdyż Robert Choma potępił marsze antyukraińskie w jego mieście. "Pan Choma oficjalnie powiedział, że potępia te marsze antyukraińskie, które były w Przemyślu" - oświadczyła.

Hitlanska nie powiedziała, kiedy prezydent Przemyśla to uczynił. "Mamy informację, że publicznie je potępił" - wyjaśniła.

Czytaj też: Nieoficjalnie: Kancelaria Prezydenta przyczyniła się do zniesienia zakazu dla prezydenta Przemyśla

W ubiegłym tygodniu prezydent Przemyśla nie został wpuszczony na Ukrainę. Rzeczniczka SBU oświadczyła wówczas, że został uznany za persona non grata w grudniu w związku z jego "działalnością antyukraińską", wyrażającą się m.in. w "popieraniu przez niego marszów antyukraińskich".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA