REKLAMA

Ukraińcy żądają odbudowy pomnika UPA w Polsce

  • Autor: PAP/AT
  • 27 października 2017 07:20
Ukraińcy żądają odbudowy pomnika UPA w Polsce Ukraińcy zażądali odbudowy pomnika UPA w Hruszowicach (fot.shutterstock)

Podczas wizyty wicepremiera Piotra Glińskiego w Kijowie Ukraińcy zażądali odbudowy pomnika UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu, nielegalnie postawionego w 1994 r, i rozebranego pół roku temu.

W Kijowie oczekują, że Polska doprowadzi do odbudowania pomnika UPA w Hruszowicach i ukarze winnych - mówi cytowany "Rzeczpospolitej" wiceprezes IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Podczas wizyty wicepremiera Piotra Glińskiego w Kijowie Ukraińcy zażądali odbudowy pomnika UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu, nielegalnie postawionego w 1994 r, i rozebranego pół roku temu. Od tego uzależnili zniesienie blokady na ekshumacje i upamiętnianie Polaków pomordowanych w czasie II wojny światowej - ustaliła "Rzeczpospolita".

"Ten temat nie powinien być przedmiotem targów" - mówi "Rz" wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk, który w niedzielę towarzyszył wicepremierowi na Ukrainie.

Wizyta miała poprawić relacje przed podróżą prezydenta Andrzeja Dudy do Kijowa - czytamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • ANNA 2017-10-27 17:42:45
    Skutek błędnej, naiwnej polityki polskiej wobec Ukrainy. I to wmawianie nam, że polskie pomniki i groby na Ukrainie są bezczeszczone przez Rosjan. Państwo ukraińskie niniejszym przyznało się do tej roboty.
  • Madera 2017-10-27 08:41:03
    Dziwię się , że nie bijecie jeszcze łbami o Ziemię przed potomkami Ludobójców POLAKÓW....Czy wy się OKUPANCI SŁYSZYCIE ?! Wy na złość Polakom robicie ? No to róbcie dalej ! I jeszcze jedno dzieciom należą się pieniądze tak jak i Polakom za ich ciężką pracę, a na jakiej zasadzie oddajecie ŻYDOM po 1q00 euro miesięcznie ?! Jakie kryteria będzie spełniał Żyd w sprawie rent i emerytur ?Wy mówicie coś o dobrym imieniu POLSKI I POLAKÓW JESTEŚCIE OKUPANTAMI ŻYDOWSKIMI A NIE POLAKAMI I WON Z POLSKI! Traktat was obowiązuje ?! Traktaty się podpisuje i koryguje, albo niekorzystne ZRYWA ! Tym bardziej,że ŻYD NIE MOŻE Z ŻYDEM ZAWIERAĆ TRAKTATÓW W IMIENIU POLAKÓW !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA