REKLAMA

Ultimatum Mariusza Kamińskiego. Służby sprawdzą 66 spółek państwowych

  • Autor: GP/PAP
  • 16 września 2016 13:24
Ultimatum Mariusza Kamińskiego. Służby sprawdzą 66 spółek państwowych 66 podmiotów, spółki Skarbu Państwa sprawdzą agenci służb specjalnych. (fot.:youtube.com)

• Mariusz Kamiński chce prześwietlenia umów zawartych przez ostatnie dwa lata w 66 podmiotach Skarbu Państwa.
• Dokumenty z tych lat mają znaleźć się w dyspozycji służb do końca września.

W piątek (16 września) Mariusz Kamiński stwierdził, że służby zajmą się kontrolą łącznie 66 spółek państwowych. Kamiński chce sprawdzić umowy, jakie w latach 2015 i 2016 podpisano w imieniu spółek.

Tę informację przekazał na antenie Telewizji Republika w porannej rozmowie.

To nie koniec. Kamiński, który koordynuje w rządzie służby, chce by informacje o kontrolowanych spółkach, bardzo szybko, do 30 września, znalazły się w rękach agentów.

Zapytany o to, czy dymisja ministra Skarbu Państwa Dawida Jackiewicza miała związek z wystosowaną dyspozycją, Kamiński odpowiedział:

- Minister zrobił bardzo dużo w resorcie skarbu. Przede wszystkim przygotowane zostały przekształcenia, doprowadził do tego, że projekt likwidacji ministerstwa i przekazania spółek poszczególnym resortom jest na ukończeniu - skomentował Kamiński.

Czytaj: "Zamknąłem etap pracy dla Rzeczpospolitej"

Były minister Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz w czwartek (16 września) został odwołany przez premier Beatę Szydło. Jego resort był w faktycznej likwidacji od dnia przejęcia przez Jackiewicza roli ministra, bo reforma spółek Skarbu Państwa była obietnicą wyborczą PiS.

- Pan minister (Jackiewicz) sam mówił, że będzie prawdopodobnie ostatnim takim konstytucyjnym ministrem skarbu państwa, ponieważ jego misja polega na przygotowaniu tego resortu i będzie realizowana zupełnie inna koncepcja nadzoru właścicielskiego nad tymi spółkami Skarbu Państwa, które były w gestii ministerstwa skarbu - zaznaczył w dniu dymisji Jackiewicza Jan Maria Jackowski.

Od teraz tym co pozostało do zrobienia w ramach likwidowanego ministerstwa, zajmie się Komitet Stały Rady Ministrów, Henryk Kowalczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA