REKLAMA

Uroczyste podniesienie flagi przed Kancelarią Premiera

  • Autor: PAP/JS
  • 02 maja 2016 11:30
Uroczyste podniesienie flagi przed Kancelarią Premiera W Dniu Flagi przed Kancelarią Premiera odbyło się uroczyste podniesienie flagi na maszt. (fot. Kancelria Premiera/twitter)

• W Dniu Flagi przed Kancelarią Premiera odbyło się uroczyste podniesienie flagi na maszt. • W uroczystościach uczestniczyła premier Beata Szydło, szef MON Antoni Macierewicz oraz dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kętach zaproszone przez szefową rządu

Na sąsiednim maszcie została podniesiona flaga Unii Europejskiej. Odegrano hymn państwowy.

Dzieci, które brały udział w uroczystości pochodzą z rodzinnych stron premier Szydło - z powiatu oświęcimskiego. Podczas wcześniejszych spotkań z premier podopieczni placówki zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego i wspólnie oglądali mecz Polska-Irlandia na Stadionie Narodowym. W grudniu zeszłego roku premier Szydło złożyła dzieciom mikołajkową wizytę, podczas której wręczyła prezenty oraz miało miejsce wspólne śpiewanie kolęd.

Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 roku. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu - godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA