REKLAMA

Uroczystości w przeddzień święta Wojska Polskiego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 sierpnia 2016 10:29
Uroczystości w przeddzień święta Wojska Polskiego W Warszawie o godz. 15.00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza (pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego) minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wręczy wyróżnienia i medale żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska (fot. MON)

• W niedzielę (14 sierpnia) odbędą się uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego oraz 96. rocznicy bitwy warszawskiej.
• Weźmie w nich udział minister Antoni Macierewicz.

Od godz. 10.00 minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczyć będzie w uroczystościach patriotyczno-religijnych w Ossowie.

W programie m.in. modlitwa przy Krzyżu Pamięci ks. Ignacego Skorupki oraz przy Pomniku ks. Skorupki, odsłonięcie popiersi gen. Tadeusza Buka, gen. Kazimierza Gilarskiego i adm. Andrzeja Karwety (Polana Dębów Pamięci), uroczysta msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej oraz Apel Poległych i złożenie wieńców na Cmentarzu Bohaterów 1920 roku.  

Czytaj też: Mundur jako forma uhonorowania dla kombatantów. MON ma projekt ustawy

W Warszawie o godz. 15.00 przed Grobem Nieznanego Żołnierza (pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego) minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wręczy wyróżnienia i medale żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska. Podczas uroczystości nastąpi również wyróżnienie żołnierzy, żołnierzy uhonorowanych pośmiertnie, oddziałów i instytucji wojskowych wpisaniem ich zasług i osiągnięć do „Księgi Honorowej Wojska Polskiego”. Wręczone zostaną także odznaki tytułu honorowego „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej”.

O godz. 20.00 minister Antoni Macierewicz weźmie udział w uroczystym Apelu Pamięci, który odbędzie się przed Pomnikiem Poległych 1920 r. na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Podczas uroczystości przed pomnikiem oraz na mogiłach żołnierzy poległych w latach 1919-1920 złożone zostaną wieńce i zapalone znicze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA