REKLAMA

USA odpowie Rosji po decyzji o wydaleniu dyplomatów

  • Autor: PAP/GP
  • 31 lipca 2017 08:15
USA odpowie Rosji po decyzji o wydaleniu dyplomatów Decyzja rosyjskiego MSZ to reakcja na przyjęcie w czwartek przez Senat USA ustawy o nowych sankcjach przeciw Rosji. (fot.:pixabay.com)

Cytowany na łamach poniedziałkowego (31 lipca) wydania "Washington Post" przedstawiciel Departamentu Stanu USA ostro skrytykował zapowiedziane przez rosyjskie MSZ wydalenie z Rosji amerykańskich dyplomatów. Działanie to określono jako "niestosowne i godne pożałowania".

MSZ Rosji ogłosiło w piątek, że od 1 września liczba pracowników przedstawicielstw dyplomatycznych USA (ambasady w Moskwie i konsulatów generalnych w Petersburgu, Jekaterynburgu i Władywostoku) ma zostać zrównana z liczbą personelu rosyjskiego w placówkach w USA, czyli wynieść 455 osób. Ponadto od sierpnia ambasada USA ma stracić dostęp do magazynów w Moskwie i ośrodka wypoczynkowego na jej przedmieściach.

Chcący zachować anonimowość współpracownik amerykańskiego resortu spraw zagranicznych oświadczył na łamach "Washington Post", że wciąż trwają ustalenia w związku z konsekwencjami tego ograniczenia i podejmowana jest decyzja odnośnie do stosownej reakcji.

Decyzja rosyjskiego MSZ to reakcja na przyjęcie w czwartek przez Senat USA ustawy o nowych sankcjach przeciw Rosji. Ustawa, która wprowadza także nowe sankcje wobec Iranu i Korei Północnej, przeszła miażdżącą większością głosów: 419 do 3.

Ustawa czeka na decyzję prezydenta USA, który, jak poinformował Biały Dom, zamierza ustawę podpisać.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA