REKLAMA

USA ostrzega Amerykanów. Atak terrorystów na ŚDM?

  • Autor: GP
  • 02 czerwca 2016 11:52
USA ostrzega Amerykanów. Atak terrorystów na ŚDM? Departament stanu USA wystosowuje rekomendacje dla podrużujących po świecie Amerykanów. Jest to powszechna praktyka resortów dyplomacji państw świata. (fot.:wikipedia.org/domena publiczna)

• Władze USA odradzają wyjazd obywateli tego kraju do Polski na Światowe Dni Młodzieży.
• Powodem tej rekomendacji jest zagrożenie terrorystyczne.
• Polscy politycy są zdziwieni takim działaniem dyplomacji USA.

Departament stanu USA wystosował ostrzeżenie do swoich obywateli. Administracja Baracka Obamy odradza Amerykanom przyjazd do Polski na nadchodzące latem wydarzenia, zwłaszcza chodzi o Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Wywiad Stanów Zjednoczonych podkreśla, że zagrożenie atakiem terrorystycznym na spotkaniu młodych katolików będzie duże.

O sprawie napisała czwartkowa (2 czerwca) "Rzeczpospolita". Na łamach gazety decyzję władz USA skomentował anonimowo polityk rządu Beaty Szydło.

Czytaj: Witold Waszczykowski stwierdził, że opinie KE nie są zobowiązujące dla rządu

- Dziwię się, że władze USA wydały takie oświadczenie - mówił gazecie polityk partii rządzącej. - Mówienie bez przesłanek o zamachu to gruba przesada - stwierdził.

ŚDM mają zgromadzić w Krakowie od półtora miliona pielgrzymów, do dwóch milionów. Rozpoczną się 26 lipca, a od 27 do 31 tego miesiąca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Syjoniści do Syjamu 2016-06-02 17:11:07
    ŻĄDAMY upublicznienia nazwiska tego "polityka" z partii rządzącej, który wygłasza takie brednie!!! Zgodnie z konstytucją RP to rząd ponosi pełną odpowiedzialność zapewnienie bezpieczeństwa w RP i nie pomoże tu żadna ustawka o tym, że to wojewoda ma obowiązek przygotować plan zapewnienia bezpieczeństwa na ŚDM. To wszystko wygląda na spisek i prowokację!!! Każdy umywa ręce, zgania odpowiedzialność na innych i występuje incognito, żeby w razie czego zrzucić odpowiedzialność na innych a w razie powodzenia kwiczeć na cały ryj, że to on jest ojcem sukcesu i powoływać się na swoje wcześniejsze anonimowe słowa, bo nie wiedzieć czemu pismacy skryli jego nazwisko, chociaż on się nie ukrywał!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA