REKLAMA

USC: Łańcuchy z orłem do kosza

  • Autor: PAP/AT
  • 24 maja 2017 06:42
USC: Łańcuchy z orłem do kosza Aby łańcuch dobrze się układał, konieczne jest dodatkowe "potrójne" ogniwo (fot.usc.um.warszawa.pl)

Niespełna rok temu MSWiA wydało rozporządzenie w sprawie nowego łańcucha z orłem dla kierowników urzędów stanu cywilnego; dziś trzeba go zmienić.

Za długi i z przekrzywiającym się orłem - łańcuchy dla kierowników urzędów stanu cywilnego idą do kosza.

Niespełna rok temu, po blisko rocznych konsultacjach, MSWiA wydało rozporządzenie w sprawie nowego łańcucha z orłem dla kierowników urzędów stanu cywilnego; dziś trzeba go zmienić - podaje "Rzeczpospolita".

Powodem jest "rozwiązanie kwestii niewłaściwego układania się łańcucha na ramionach osoby noszącej" - czytamy "Rzeczpospolitej".

"Źle się nosił, orzeł się przekrzywiał, co nie tylko przeszkadzało w pracy, ale też ośmieszało powagę urzędu. Odesłaliśmy nowe łańcuchy do Mennicy Polskiej, w której je zamówiliśmy" - przyznaje Karol Lipiński, kierownik USC w Szczecinie i wiceprezes Urzędu Stanu Cywilnego RP.

Według "Rz" problem pojawił się na etapie produkcji. Okazało się, że aby łańcuch dobrze się układał, konieczne jest dodatkowe "potrójne" ogniwo. Niestety, tego nowy wzór nie przewidywał - informuje gazeta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kaszub 2017-05-30 14:07:55
    Ale jaja ! Czego się tknie "dobra zmiana", to (...)...
  • Roman Kafel 2017-05-24 15:24:59
    To nie lancuchy z orlem ..ale orly na lancuchu! A ze sie krzywi???? ja mu sie nie dziwie! kazdy by sie krzywil , gdyby go powiesic za leb zalozyl na takim lancuchu! Uwolnic Orla z lancuchow!!!! Sedziowie Sadow z Lawa Przysieglych - wszyscy z Wyboru Powszechnego!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA