REKLAMA

Usługi doradcze i szkoleniowe pod lupą Ministerstwa Skarbu Państwa

  • Autor: PAP/GP
  • 03 marca 2016 11:31
Usługi doradcze i szkoleniowe pod lupą Ministerstwa Skarbu Państwa Dawid Jackiewicz, minister Skarbu Państwa (fot.:facebook.com)

MSP chce od spółek Skarbu Państwa analizy wydatków na usługi m.in. konsultingowe, doradcze, marketingowe i szkoleniowe, poniesionych w latach 2013-2015. MSP poprosiło o analizę takich wydatków w ramach wzmacniania nadzoru właścicielskiego - podkreśliło biuro prasowe resortu.

- Ministerstwo Skarbu Państwa poprosiło swoich przedstawicieli w radach nadzorczych nadzorowanych spółek o wprowadzenie do porządku obrad punktu o wydatkach, jakie w latach 2013-2015 spółki poniosły na usługi consultingowe, PR, doradcze, marketingowe i szkoleniowe - podkreśliło biuro prasowe MSP w informacji przesłanej w czwartek (3 marca).

- MSP poprosiło o analizę tych wydatków także w spółkach-córkach, spółkach-wnuczkach i innych podmiotach powiązanych. Takie oceny w radach nadzorczych powinny być standardową, regularną procedurą, co do tej pory nie miało miejsca. MSP poprosiło o analizę takich wydatków w ramach wzmacniania nadzoru właścicielskiego - dodało.

Przeczytaj: Morawiecki w USA, rozmawia o inwestycjach

O wzmacnianiu nadzoru właścicielskiego w spółkach Skarbu Państwa szef MSP Dawid Jackiewicz mówił w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej podsumowującej 100 dni rządów PiS. Chcemy zastąpić Ministerstwo Skarbu Państwa taką instytucją, która będzie skoncentrowana tylko i wyłącznie na nadzorze właścicielskim - podkreślał.

W nowym podmiocie, który ma powstać - zgodnie z zapowiedziami Jackiewicza najpóźniej do połowy przyszłego roku - znajdą się najważniejsze spółki SP. Wśród nich minister wymienił: KGHM, Grupę Azoty, PLL LOT, PKO BP, PZU. Jak mówił, znajdą się też tam być może grupy związane z sektorem energetycznym, co będzie zależało od współpracy z ministrem energii. Głównym celem nowego podmiotu ma być dbałość o wzrost wartości spółek Skarbu Państwa.

- Nowoczesny, skuteczny nadzór ma oznaczać uszczelnienie bardzo wielu obszarów, w których dochodziło do patologii - przekonywał minister skarbu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • s 2016-03-05 19:23:07
    No to pasożyty już się nie nachapiąREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA