REKLAMA

Ustawa medialna: Kukiz'15 dopięło swego, będzie wysłuchanie publiczne

  • Autor: PAP/GP
  • 29 kwietnia 2016 12:58
Ustawa medialna: Kukiz'15 dopięło swego, będzie wysłuchanie publiczne W piątek, po tym gdy w głosowaniu zapadła decyzja, że Sejm będzie kontynuował pracę nad projektem tzw dużej ustawy medialnej, zebrała się sejmowa komisja kultury. (fot.:facebook.com/czabanski.krzysztof)

Na 17 maja na godz. 11.00 w gmachu Sejmu zaplanowano wysłuchanie publiczne dotyczące projektów składających się na tzw. dużą ustawę medialną. Uchwałę w tej sprawie podjęła w piątek sejmowa komisja kultury, do której projekty trafiły po pierwszym czytaniu.

Na projekt "dużej" ustawy medialną składa się pakiet trzech propozycji ustaw autorstwa PiS: o mediach narodowych; o składce audiowizualnej oraz przepisy wprowadzające ustawę o mediach narodowych i ustawę o składce audiowizualnej.

W piątek Sejm nie zgodził się na odrzucenie tych trzech projektów w pierwszym czytaniu, czego chciała część opozycji.

Zarzut niewystarczających konsultacji społecznych projektów padał wielokrotnie zarówno przed piątkowym głosowaniem, jak podczas czwartkowego pierwszego czytania projektów na plenarnym posiedzeniu Sejmu. Przeprowadzenie wysłuchania publicznego zapowiadała w trakcie dyskusji przedstawicielka wnioskodawców Barbara Bubula z PiS oraz wiceminister kultury i pełnomocnik rządu ds. reformy mediów Krzysztof Czabański.

W piątek, po tym gdy w głosowaniu zapadła decyzja, że Sejm będzie kontynuował pracę nad projektem tzw dużej ustawy medialnej, zebrała się sejmowa komisja kultury i podjęła decyzję ws organizacji wysłuchania publicznego w dniu 17 maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA