REKLAMA

Ustawa o aptekach zdaniem Jarosława Gowina jest skandaliczna

 • Autor: PAP/MN
 • 17 maja 2017 08:21
Ustawa o aptekach zdaniem Jarosława Gowina jest skandaliczna Jarosław Gowin uważa, że ustawa o aptekach uderza we własność prywatną. (fot. PTWP)

Jarosław Gowin jest rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach.

• Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach - powiedział w TVN24 wicepremier Jarosław Gowin.

• Uważa ustawę za szkodliwą i twierdzi, że może doprowadzić do wzrostu cen leków.

• Dodał, że uderza ona w wartość świętą, czyli własność prywatną.

Prezydent podpisał we wtorek (16 maja) nowelizację prawa farmaceutycznego, zwaną "apteką dla aptekarza", która przewiduje m.in., że prawo otwierania nowych aptek będą mieli tylko farmaceuci oraz wprowadza ograniczenia demograficzne i geograficzne dla nowo tworzonych aptek. Ustawa budziła rozbieżne opinie; dzieliła zarówno samych farmaceutów, przedsiębiorców, jak i polityków.

"Jestem rozczarowany, że prezydent nie zawetował ustawy o aptekach. Uważam ją za szkodliwą. Może doprowadzić do wzrostu cen leków. Uważam ją pod pewnym względem za skandaliczną. Uderza w wartość dla mnie święta - własność prywatną - powiedział w programie "Jeden na jeden" wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Ustawa o aptekach stanowi, że prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki będzie miał farmaceuta, posiadający prawo wykonywania zawodu, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, a także spółka jawna lub spółka partnerska, której przedmiotem działalności jest wyłącznie prowadzenie aptek, i w której wspólnikami (partnerami) są wyłącznie farmaceuci posiadający prawo wykonywania zawodu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • bezstronny 2017-05-17 17:02:00
  Gowin! Jak sobie to wyobrażasz??? Mgr farmacji ( 5 lat studiów) ma być wyrobnikiem i poddanym jakiegoś gogusia po "wieczorowym, internetowym licencjacie" i do tego brać za gogusiowe apteki pełną odpowiedzialność prawną. Emememem, nie uprawiaj osobistej polityki, bo szkodzisz swojemu ugrupowaniu! Prezydent słusznie podpisał tą ustawę!
 • qwert 2017-05-17 14:07:48
  Coś często ten platfus Gowin wypowiada się przeciwko decyzjom tych, którzy z łaski go przygarnęli jak platforma go wywaliła. Kaczyński powinien kazać mu zamknąć ten bełkotliwy dziób (facet nie potrafi wypowiedzieć paru słów bez tego meemmeme). Pierwsi do odstrzału to Gowin i Kurski.
 • Prawodawca Lobbystofil 2017-05-17 11:38:54
  Ta ustawa to bzdura! Idąc tym tokiem myślenia powinniśmy stworzyć prawo że właścicielem restauracji mogą być tylko ludzie z wykształceniem kulinarnym, właścicielami stacji benzynowych z chemicznym a warzywniaka z biologicznym. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Ktoś na tym kretyńskim prawie grubo zarobi.
 • wili 2017-05-17 11:28:21
  popieram Pana Gowina ma racje ze jest to zla ustawa i ogranicza wolnosc gospodarcza i bedzie prowadzila do ukladow w gminachi miastach poniewaz to te wladze beda dawaly zezwolenia i to spowoduje korupcje . Ja pytam dlaczego pozwolono na otwieranie sklepow wilopowierzchniowych w malych wiejscowosciach co spowodowalo bankructwo malych rodzinnych sklepow ,a pamietam ze byl przepis ktory zabranial otwierania sieciowych sklepow w malych miejscowosciach ja pamietam ze nigdy nie moglem uzyskac zezwolenia na sprzedaz alkoholu a swoim sklepie natomiast kazda sieciowka ktora sie otworzyla w mojej miejscowosci bez rzadnych problemo uzyskuje zezwolenie i jak to jest jako to demokracjaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA