REKLAMA

Ustawa o IPN, Beata Szydło: Strona izraelska próbuje podnosić niesłuszne zupełnie zarzuty

  • Autor: PAP/AT
  • 07 lutego 2018 13:50
Ustawa o IPN, Beata Szydło: Strona izraelska próbuje podnosić niesłuszne zupełnie zarzuty Nowelizacja ustawy o IPN jest nie tylko dobra, ale i potrzebna dla Polski - powiedziała była premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

Spotykałam się wielokrotnie z premierem Izraela, były w międzyczasie konsultacje międzyrządowe i nie wpłynęły żadne oficjalne zastrzeżenia do nowelizacji ustawy o IPN - powiedziała była premier Beata Szydło.

Była szefowa rządu, obecnie wicepremier, była gościem "Sygnałów dnia" w Polskim Radiu. Była pytana m.in. o spór miedzy Polską a Izraelem spowodowany nowelizacją przepisów o IPN oraz o to, czy strona izraelska ostrzegała polski rząd o możliwych "kłopotach" związanych z nowelizacją ustawy.

"W 2016 roku pojawiły się sugestie, które zostały później przełożone na poprawki m.in. doprecyzowanie, że będą mogły być kontynuowane swobodnie prace naukowe i również działalność artystyczna i nie będzie z tego powodu na podstawie tej ustawy wyciąganych żadnych konsekwencji" - powiedziała Szydło.

"Ja osobiście spotykałam się wielokrotnie przecież z panem premierem Netanjahu i były w międzyczasie konsultacje międzyrządowe między rządem polskim a izraelskim prowadzone, i nie wpłynęły żadne oficjalne zastrzeżenia do tej ustawy" - powiedziała Szydło.

Czytaj też: Prezydent zdecydował co z ustawą o IPN

Wicepremier podkreśliła, że "wątpliwości, które się pojawiły, zostały później ujęte" w przyjętej poprawce. Oceniła, że "w tej chwili strona izraelska próbuje podnosić niesłuszne zupełnie zarzuty, iż nie zostały uwzględnione wątpliwości", które były przez nią podnoszone.

Szydło zapytana o to czy prezydent Andrzej Duda słusznie podjął decyzje o skierowaniu nowelizacji do Trybunału Konstytucyjnego odpowiedziała, że jest to "dobre rozwiązanie". Oceniła także, że Trybunał zajmie w tej sprawie stanowisko w "możliwie najkrótszym czasie".

Jednocześnie zaznaczyła, że nowelizacja jest "nie tylko dobra, ale i potrzebna dla Polski", zaś decyzję prezydenta o podpisaniu noweli oceniła jako "słuszną".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA