REKLAMA

Ustawa o KRS: Są poprawki do projektu nowelizacji

  • Autor: PAP/AT
  • 28 listopada 2017 11:50
Ustawa o KRS: Są poprawki do projektu nowelizacji Ustawa o KRS:Jedna z poprawek głosi, że każdy klub poselski może wskazać maksymalnie 9 kandydatów do KRS (fot.shutterstock)

W druku przygotowanym dla sejmowej komisji są poprawki przewidujące m.in. głosowanie bezwzględną większością na wspólną listę 15 kandydatów do KRS w przypadku niemożności wyboru listy kandydatów większością 3/5. Na tej liście uwzględniano by co najmniej jednego kandydata każdego klubu poselskiego.

We wtorek (28 listopada)  po godz.11 rozpoczęło się posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości poświęcone pracom nad projektami prezydenta Andrzeja Dudy: nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustawy o Sądzie Najwyższym.

W czasie prac w komisji mają być formalnie zgłaszane poprawki, uzgodnione podczas rozmów prezydenta z PiS. Nie wiadomo jeszcze przez kogo poprawki będą formalnie zgłoszone.

Czytaj też: PiS i Kukiz'15 za dalszymi pracami nad projektem ws. KRS. PO i Nowoczesna chcą odrzucenia projektu

Jedna z poprawek głosi, że każdy klub poselski może wskazać maksymalnie 9 kandydatów do KRS.

Inna wprowadza możliwość zgłaszania kandydatów do KRS przez przedstawicieli innych zawodów prawniczych - prokuratorów, adwokatów, radców prawnych i notariuszy. Kolejna z poprawek skraca vacatio legis z 30 dni do 14.

Obrady komisji zaplanowano też na środę i czwartek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA