REKLAMA

Ustawa o SN i KRS, Stanisław Karczewski: Mam pewność, że prezydent podpisze ustawy

  • Autor: PAP/AT
  • 01 grudnia 2017 13:03
Ustawa o SN i KRS, Stanisław Karczewski: Mam pewność, że prezydent podpisze ustawy Według Karczewskiego reforma wymiaru sprawiedliwości jest bardzo ważna i istotna, bo - jak wskazywał - czeka na nią społeczeństwo (Stanisław Karczewski, fot.stanislawkarczewski.pl)

Jeśli będą jeszcze potrzebne korekty tych przepisów, zajmie się tym Senat. Pochylimy się nad tymi dwoma ustawami szczególnie nisko - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski o projektach ustawy o SN i KRS.

Karczewski pytany przez dziennikarzy, jak ocenia wprowadzone przez PiS poprawki do prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN, odparł: "Nie znam szczegółów ale jestem optymistą". Zapewnił, że jeśli będą jeszcze potrzebne "korekty" tych przepisów, zajmie się tym Senat. "Pochylimy się nad tymi dwoma ustawami szczególnie nisko" - zadeklarował.

Marszałek Senatu dopytywany, czy według niego tym razem prezydent Andrzej Duda podpisze ustawy o SN i KRS, odpowiedział: "Mam taką nadzieję, a nawet pewność, że pan prezydent podpisze obie ustawy".

Według Karczewskiego reforma wymiaru sprawiedliwości jest bardzo ważna i istotna, bo - jak wskazywał - czeka na nią społeczeństwo.

Czytaj też: Mucha: Zgłaszane przez PiS zmiany do ustawy o SN i KRS to poprawki, a nie "popsujki"

W czwartek (30 listopada) sejmowa komisja sprawiedliwości skończyła prace nad prezydenckim projektem o Sądzie Najwyższym. Przyjęła wszystkie poprawki PiS. W najbliższą środę Sejm ma dokonać II czytania tego projektu i przyjętego we wtorek projektu o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Marszałek Senatu w piątek wziął udział w nieformalnym spotkaniu z szefami parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie. W rozmowach miał też uczestniczyć marszałek Sejmu Marek Kuchciński, jednak w czwartek wieczorem wrócił z Węgier do Polski. Marszałek zapoznaje się z bieżącym stanem prac komisji sejmowych m.in dotyczących projektów ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA