REKLAMA

Ustawa o ustroju Warszawy, Bielan: Ta ustawa powinna być przyjęta do drugiej połowy 2017 r.

  • Autor: PAP/AT
  • 03 lutego 2017 08:05
Ustawa o ustroju Warszawy, Bielan: Ta ustawa powinna być przyjęta do drugiej połowy 2017 r. Bielan podkreślił, że pojęcie obszaru metropolitarnego Warszawy to pojęcie, które "funkcjonuje od kilkunastu lat" (Adam Bielan, fot.Adam Bielan/YouTube.com)

• Wicemarszałek Senatu Adam Bielan zapowiedział, że nie będzie szybkiej ścieżki uchwalenia projektu o metropolii warszawskiej.
• Jak dodał projekt będzie konsultowany i powinien być przyjęty do drugiej połowy obecnego roku.
• Bielan powiedział, że zgodnie z projektem "najważniejsze kompetencje pozostaną w gminach".

Według projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy złożonego w Sejmie przez PiS, miasto stołeczne Warszawa stałoby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, która objęłaby 33 gminy. Jedną z nich byłaby gmina miejska Warszawa (obecne miasto stołeczne Warszawa), składająca się z 18 dzielnic.

Bielan podkreślił w TVP1, że pojęcie obszaru metropolitarnego Warszawy to pojęcie, które "funkcjonuje od kilkunastu lat" i obejmuje 71 gmin, co wynika "z konieczności współpracy gminy Warszawa i okolicznych gmin".

Pytany o zarzuty opozycji, która krytykuje projekt ustawy twierdząc, że PiS chce zawłaszczyć samorząd odpowiedział: "opozycja zawsze będzie grzmiała niezależnie od tego, co zrobimy".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA