REKLAMA

Ustawa o ustroju Warszawy, PO: To kolejny przykład pisyzacji prawa. PiS chce tylko więcej władzy

  • Autor: PAP/AT
  • 06 lutego 2017 12:53
Ustawa o ustroju Warszawy, PO: To kolejny przykład pisyzacji prawa. PiS chce tylko więcej władzy PiS nie interesuje sprzeciwem samorządowców w sprawie zmian w ustroju Warszawy - mówi PO (fot.twitter.com/Platforma_org)

• To fatalna ustawa, na której stracą zarówno warszawiacy, jak i podwarszawskich gmin - ocenili politycy PO projekt ustawy o ustroju m.st. Warszawy.
• PiS złożyło projekt ustawy metropolitalnej tylko i wyłącznie w celu osiągnięcia politycznych korzyści - uważają.
• Nie myślą o warszawiakach i nie interesuje ich sprzeciw samorządowców - dodali.

Według złożonego w Sejmie przez PiS projektu ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, stolica stałoby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, która objęłaby ponad 30 gmin. Jedną z nich byłaby gmina miejska Warszawa (obecne miasto stołeczne Warszawa), składająca się z 18 dzielnic.

"To fatalna ustawa, na której stracą zarówno warszawiacy, jak i podwarszawskich gmin" - ocenił poseł PO Marcin Kierwiński. "Liczę, że głosy samorządowców, ta presja przyniesie jakieś opamiętanie. Nie może być tak, że interesy dwóch ludzi - prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i posła tej partii Jacka Sasina - będą ważniejsze od interesów 2 mln mieszkańców Warszawy i okolic" - dodał polityk.

Czytaj też: Projekt ustawy metropolitalnej jest niekonstytucyjny

Nawiązał w ten sposób do apelu przedstawicieli kilkudziesięciu samorządów z Warszawy i okolic. W sobotę zwrócili się do premier Beaty Szydło oraz marszałków Sejmu i Senatu o wycofanie się z prac nad projektem ustawy metropolitalnej autorstwa PiS.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA