REKLAMA

Ustawa reprywatyzacyjna: większość klubów chce pracować nad projektem ustawy PO

  • Autor: PAP/MN
  • 03 września 2016 14:35
Ustawa reprywatyzacyjna: większość klubów chce pracować nad projektem ustawy PO Pomysły Platformy komentowali w sobotę na antenie radiowej Trójki politycy (fot. pixabay)

• To próba ucieczki do przodu, desperacka reakcja - tak projekt ustawy reprywatyzacyjnej autorstwa PO komentowali w sobotę, 3 września, posłowie innych klubów.
• Jednocześnie większość zadeklarowała, że przyjrzy się propozycjom.

Projekt "o uregulowaniu praw do nieruchomości na terenie miasta stołecznego Warszawy" klub PO przedstawił w piątek. Z rozmów z politykami PO wynika, że decyzja o złożeniu projektu tego dnia zapadła po czwartkowej nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy poświęconej problemom związanym z reprywatyzacją. Projekt zakłada, że o odszkodowania bądź zwroty za przejęte po wojnie nieruchomości ubiegać się będą mogli tylko prawowici właściciele bądź ich spadkobiercy. Nie będzie już kwestii obrotu roszczeniami, pozyskiwania tych roszczeń. Projekt nie przewiduje też zwrotu kamienic z lokatorami, ale odszkodowanie według faktycznej wartości danej nieruchomości z 1945 roku. Kolejnym założeniem projektu PO jest ustalenie rocznego terminu na "ujawnienie się wszystkich roszczeń jeszcze nie zgłoszonych".

Pomysły Platformy komentowali w sobotę na antenie radiowej Trójki politycy.

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) powiedział, że projekt PO "warty jest pochylenia", ale PiS ma uzasadnione, a nawet graniczące z pewnością przekonanie, że jest to "próba ucieczki do przodu, jednej z partii politycznych, która ma bardzo, ale to bardzo dużo za uszami". Dodał, że jeżeli ten projekt nie będzie spełniał oczekiwań PiS, to wtedy jego ugrupowanie złoży własny.

Swoje zdanie przedstawili też posłowie Kukiz'15, PSL i Nowoczesnej. Czytaj więcej TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA