REKLAMA

V4. Marszałek Kuchciński ogłosi konkurs artystyczny o Grupie Wyszehradzkiej

  • Autor: GP
  • 21 października 2016 12:36
V4. Marszałek Kuchciński ogłosi konkurs artystyczny o Grupie Wyszehradzkiej Marek Kuchciński chce ogłosić konkurs artystyczny o Grupie Wyszehradzkiej. Inicjatywę zapowiedział na stronie na portalu społecznościowym. (fot.:facebook.com/KuchcinskiMarek)

• Marek Kuchciński (PiS) chce przybliżyć ideę Grupy Wyszehradzkiej (V4) Polakom i polskiej młodzieży. Zrobi to ogłaszając konkurs na pracę artystyczną na temat Grupy.
• Konkurs ma być inicjatywą towarzyszącą grudniowemu spotkania parlamentarzystów V4.
• Grupa Wyszehradzka powstała w 1991 roku.

W piątek (21 października) Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, na Facebooku zapowiedział konkurs artystyczny. Docelowo adresatami przedsięwzięcia mają być "uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, studenci, ale także dorośli".

Marszałek, w związku ze zbliżającym się w grudniu Parlamentarnym Szczytem Wyszehradu chce, przybliżyć działanie i historię państw tworzących Grupę Wyszehradzką (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry). Konkurs będzie inicjatywą artystyczną.

- Swoje wyobrażenia, artystyczne wizje (uczestnicy - red.) będą mogli przedstawiać za pomocą różnych mediów, technik i sztuk. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone - zapewnia Marek Kuchciński.

Czytaj: Jak V4 chce podbić świat?

Grupa Wyszehradzka (V4) to format porozumienia międzynarodowego między Polską, Czechami, Słowacją i Węgrami. W ramach tej współpracy państwa te konsultują swoje stanowisko w sprawach międzynarodowych, współdziałają też gospodarczo.

Grupę zainicjowano w 1991 roku. Jej kluczowymi pomysłodawcami byli Lech Wałęsa i prezydent ówczesnej Czechosłowacji Václav Havel. Polska przewodniczy teraz pracom V4.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA