REKLAMA

Verhofstadt o Polsce w Parlamencie Europejskim: PiS nadużywa większości, by rozmontowywać system

  • Autor: bad
  • 19 stycznia 2016 18:01
Verhofstadt o Polsce w Parlamencie Europejskim: PiS nadużywa większości, by rozmontowywać system Naszą troskę wzbudza to, że używacie lub nadużywacie istotnej większości, by rozmontowywać system regulacyjny w kraju – powiedział Guy Verhofstadt. (fot.: twitter)

- Pani i pani partia wygrała wybory i musimy to respektować. Jest pani prawem na nowo kształtować media i inne instytucje - powiedział w Strasburgu zwracając się do Beaty Szydło  Guy Verhofstadt.

W Parlamencie Europejskim trwa debata na temat sytuacji w Polsce. Jednym z mówców był szef frakcji liberałów w PE, Guy Verhofstadt, który na początku zwrócił się do premier Beaty Szydło.

- Pani i pani partia wygrała wybory i musimy to respektować. Jest pani prawem na nowo kształtować media i inne instytucje. Naszą troskę wzbudza to, że używacie lub nadużywacie istotnej większości, by rozmontowywać system regulacyjny w kraju – powiedział Verhofstadt.

Zdaniem lidera liberałów „bardzo szybko przeprowadzono zmiany paraliżujące prace Trybunału Konstytucyjnego”. - A rozmontowywanie Trybunału nie było zapowiadane w pani programie wyborczym - przypomniał.

- Mówiła pani, że podobne rozwiązania w TK istnieją w innych państwach. To prawda, ale nie są to pojedyncze rozwiązania, ale część systemu. A ten zestaw zmian wprowadzony w Polsce paraliżuje prace Trybunału - mówi Verhofstadt.

Verhofstadt mówił też o Jarosławie Kaczyńskim. - Ja wiem, ze Jarosław Kaczyński nie lubi Władimira Putina, ale celem Putina jest niszczenie jedności europejskiej - zakończył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ada 2016-01-19 19:49:51
    Niestety, pajac bez elementarnej wiedzy o Polsce i świecie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA